x                

İstanbul Auto Show 2012

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 2-11 Kasım tarihlerinde düzenlenen İstanbul Autoshow 2012'de, 4 dünya lansmanı, 31 Türkiye lansmanı yapıldı. 45 markanın 500'e yakın model le katıldığı İstanbul Autoshow 2012, sektörün güç gösterisi sergilendi. 2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP'ta düzenlenen 14. Uluslararası Otomobil Fuarı İstanbul Autoshow 2012 'da Ailelerin keyifli bir gün geçirmelerine olanak verecek yepyeni konsepti ile ziyaretçilerini ağırladı.


ODD (Otomotiv Distribütörleri Derneği) ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. işbirliği ile bu yıl ilk kez TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstanbul Autoshow 2012, 12 salonda ve toplam 50.000 metre kare stand kurulum alanında gerçekleştirildi. Basın toplantısında konuşan ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar İstanbul Autoshow Fuarı'nın 14. yılında, Dünyadaki neredeyse tüm markalar Türkiye'de temsil ediliyor. Yeni ürünlerin lansmanlarının ülkemizde gerçekleşecek olması da markaların Türkiye'ye ne kadar büyük önem verdiklerini gösteriyor. Dedi. Pazara ilişkin de kısa bir değerlendirme yapan Bayraktar, "İlk dokuz ayda Türkiye otomotiv pazarı yüzde 12,23 oranında daraldı. Son dönemde 1.600 cc'nin altı segmentteki otomobillere uygulanan ÖTV'nin yüzde 37'den yüzde 40'a çıkarılmasının pazar üzerindeki olumsuz etkilerinin, ilk defa gerçekleşecek yılbaşı model yılı geçişi ve yoğun yılsonu kampanyaları nedeniyle 2012 yılında çok fazla hissedilmeyeceğini ve yılsonunda pazarın ortalama 775 bin seviyelerinde bir yerlerde kapanacağını öngörüyoruz. Ortaya çıkan bu tablo ışığında Autoshow'un yaratacağı olumlu rüzgârın, Kasım ve Aralık ayı sonuçlarına bir nebze pozitif yansıyarak sektöre ve pazara enerji katacağına inanıyorum." dedi. Fuar alanında otomobiller kadar stand modelleri de ilgi ve beğeni ile izlendi. Gelecek yılın otomobil kıyafetleri konusunda giydikleri elbiselerle 2013 çizgilerinden mesaj veren modeller, en çok bir omuzu açıkta bırakan veya derin sırt dekolteli bluzları, uzun gece tuvaletleri, dar beden İspanyol paça pantolonları tercih ettiler. Kıyafetlerde kırmızı, siyah öne çıkarken fuarın ilginç otomobillerinden biri olan kapıları şeffaf BMW, küçük ve ekonomik yakıt tasarrufu sağlayan araçlar büyük ilgi gördü. Fuarı gezenler, kamera, tablet, telefonları ile modellerin bol bol fotoğraflarını çekmeyi de ihmal etmediler. İstanbul Autoshow 2012 için akıllı telefon aplikasyonları da hazırlandı.

Fuar ziyaretçileri için unutulmaz sürprizlerle dolu deneyimler sunacak akıllı telefon ve tabletlere özel geliştirilen farklı aplikasyonlar ile otomotiv tutkunlarına yeni dijital deneyimler yaşadılar. Bu aplikasyonları kullananlar markalarla etkileşime girerek fuar alanında hem birey olarak hem de ailecek eğlenceli vakit geçirdiler. Örneğin, kullanıcılar harita sayfası ile hangi markanın fuarın hangi alanında olduğunu kolayca görebildiler, fuar alanında düzenlenen ve katılmak istedikleri etkinlikleri programlayabildiler, görüntüleri sosyal medyada kolaylıkla paylaşabildiler ve pek çok farklı uygulamayı kullandılar. Metrobüs hattının Beylikdüzü'ne kadar ulaşmasıyla fuar alanına ulaşım da çok kolay hale geldi. Ziyaretçiler için ayrıca fuar süresinde İstanbul'un çeşitli bölgelerinden ücretsiz servis olanağı da sunuldu.
       
x
 
       
x                
       
x                
       
x                
       
                 Ana Sayfaya dönmek için Tıklayınız

Otomobil konulu diğer sayfaları için tıklayınız...