x
 
         
x                
         
x                

11. ULUSLARARASI OTOMOBİL FUARI
Bu yıl 11'incisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Autoshow 2006 otomobil fuarı, ziyaretçileri 03 -12 Kasım tarihleri arasında birbirinden ilginç yenilik ve şovlarla ağırladı.
100'ün üzerinde marka ve 300'e yakın otomobil sergilenen İstanbul Autoshow'un uluslararası bir kimlik kazanması bakımından önemli bir adımı olan bu yılki gösterisi, yerli ve yabancı basın mensupları tarafından büyük ilgi gördü.
Firmaların geleceğe bakış açıları konusunda fikir veren modeller de Uluslararası İstanbul Autoshow'da yerlerini aldılar. Fuarda sergilenen 15 konsept otomobil arasında Peugeot 908, Ford Iosisx, ve yeni Mondeo, Chevrolet WTCC, Volkswagen Iroc, Renault Altica, Toyota Auris, Skoda Scout, Saab 9–3 Concept, Dacia Step, Mitsubishi Outlander Concept, Daihatsu D-Compact, Lancia Delta ve Volvo 3CC dikkat çekti.
Volvo 3CC, 109 beygir gücünde elektrikli olan motoruyla,150 km hız yapabiliyor.
10 saniyede 100 kilometre hızın üzerine çıkabilen ve 300 km menzile ulaşabilen çevreci otomobilin, raylar üzerinde ileri geri gidebilen esnek koltukları sayesinde çarpışma sırasında sıkışmaya karşı yolcular için farklı bir güvenlik sistemi bulunuyor.
Doğuş Grubu’nun ilk kez fuarda tanıttığı Bentley Continental ve Arnage serisi, 333 bin Euro ile 517 bin Euro arasında değişen fiyatlarla Türkiye'de satışa sunulacağı belirtiliyor.
Autoshow 2006’tıda Audi, Volvo, Mercedes, BMW, Hyundai, Volkswagen, Toyota, Fiat, Ferrari, Nissan, Alfa Romeo, Chrysler, Opel, Saab, Daewoo, Dacia, Daihatsu, Jaguar, Mazda, Peugeot, Porsche, Proton, Renault, Smart, Land Rover, Maserati, Rover, Seat, Skoda, Subaru, Suzuki, Kia, MG gibi markalar, bu yıl fuara daha geniş ürün yelpazesiyle katılırken, özel güvenlik birimleriyle korunan ve her aracın farklı mankenlerle görücüye çıktığı otomobiller, tasarımlarıyla olduğu kadar sürekli cilalanan parlak boya renkleriyle göz kamaştırdılar.
         
x
 
         
x                
         
x                
         
x                
         
x                
Ana Sayfaya dönmek için Tıklayınız

Otomobil konulu diğer sayfaları için tıklayınız...