anasayfagezisergiolaylarunlulernostaljifotosakasihirligazetebiyaografi

Abant
Adana
Adrasan
Afyon-Gazlıgöl
Ağva
Akçakoca
Akyaka
Alaçatı
Alanya
Altınoluk
Altınova
Amasra
Amasya
Anadolu Feneri
Anadolu Kavağı
Anamur Bozyazı
Ankara
Antalya
Armutlu
Assos
Avşa Adası
Ayaş
Ayvalık
Babakale
Bafa Gölü
Balıkesir
Bayramoğlu K.C
Belek-Kurşunlu
Bergama
Beynam-Köprü
Beypazarı
Bilecik-Söğüt
Bodrum
Bolu-Gölcük
Bozcaada
Bördübet
Bursa
B.Kemikli Burnu
Cumalıkızık
Cunda Patriça
Çanakkale
Çandarlı
Çıralı-Olimpos
Çiftlik-Bayır
Çiftlikköy
Çilingoz Yalıköy
Çomakdağ K.
Çökertme
Dalaman
Dalyan
Demre-Myra
Denizli
Devrek
Didim
Dikili
Dilek M.P Karine
Dim Çayı
Diyarbakır
Domuz Çukuru
Düzce
Edirne
Eğirdir
Ekincik
Enez
Erdek-Kapıdağ
Erikli
Ermenek
Eskihisar
Eskişehir
Fethiye
Finike
Foça
Garipçe Köyü
Gazipaşa
Gebekum
Gelibolu
Gerede-E.tepe
Gideros Koyu
Göcek
Gömbe Yaylası
Gölcük-Birgi
Gölyaka Kardüz

Gümüşlük
Gümüştepe
Gelibolu Güneyli
Güney Şelalesi
Güre
Hatay
Hayıt B. Knidos
Hisarönü
Hurma Sahili
Ihlara Vadisi
Ildırı - Erythrai
Ilıca-Şifne
İassos
İçel (Mersin)
İğneada
İnbükü Koyu
İstanbul
İzmir
İznik
Katrancı Koyu
Kapadokya
Kapuzbaşı
Karaburun
Karamaka
Kaş-Kekova
Kayaköy
Kaynaşlı Topuk
Kazdağı-A.Dere
Kefken-Cebeci
Kemaliye(Eğin)
Kemer-Olimpos
Kerpe
Kırkpınar S.Gölü
Kıyıköy
Kilyos
Konya
Kömür Limanı
Köprüçay
Köyceğiz.G
Kula
Kumburun
Kuşadası-Çine
Kütahya
Labranda
Maden Deresi
Mandalya Körfz.
Mardin
Marmara Ereğli
Marmaris
Maşukiye
Mazı
Milas Euromos
Mudurnu
Mürefte
Nallıhan
Nemrut Dağı
Orhaniye
Ortahisar
Oylat-İnegöl
Ölüdeniz
Patara-Kınık
Phaselis
Polonezköy
Poyrazlar Gölü
Prens Adaları
Rumeli Feneri
Safranbolu
Saitabat Şelale
Salda Gölü
Samandere Ş.
Sandras Dağı
Sarıgerme
Saros Körfezi
Selçuk-Efes
Selimiye
Sığacık
Side-Manavgat
Silifke-Y.Koyu
Silivri
Sinop-Gerze
Sivas Divriği
Soğanlı
Sokakağzı
Söğüt
Sultaniye
Suuçtu Şelalesi
Sünnet-Sülüklü
Spil Dağı M.P.
Stratonikaie
Şile
Şirince
Tahtakuşlar K.
Taraklı-Çubuk
Tarsus
Taşkale
Taşucu
Tekirdağ
Terkos Gölü
Tire
Tokat Zile
Trabzon
Trilye
Truva
Türkbükü
Turunç
Uçmakdere
Uluabat Gölü
Uludağ
Umurbey
Urfa-Harran
Urla Karaburun
Uşak
Uzunkum İbrice

Yalancı Boğaz
Yalıkavak
Yalova
Yedigöller
Yenişehir
Yeşilyurt
Yörük Köyü
Anıtkabir Müzesi
Modern Türkiye'nin kurucusu ulu önder Atatürk 10.Kasım.1938 yılında İstanbul da hayata gözlerini kapayınca cenazesi Ankara'ya getirilmiş, Etnografya Müzesinin büyük salonunda geçici olarak defnedilmişti. Bu arada Ankara'nın her yerinden görülebilen Rasattepe'ye de Anıtkabir yapımı için açılan proje yarışmasında Profesör Emin Onat ve Doçent Orhan Arda'nın projesi seçilmişti. 1944 de inşaatına başlanan Anıtkabire 10 Kasım 1953 de Atatürk'ün cenazesi defnedildi.


Topkapı Sarayı
İstanbul Boğazına hâkim tarihi yarımadanın üzerinde yer alan Topkapı Sarayı Ayasofya, Sultanahmet cami ile İstanbul'un siluetini teşkil ederken yerli yabancı turistlerin vazgeçilmez duraklarından biri olarak ziyaret ediliyor. Gerek konumu, gerekse mimarisi ile karadan, denizden, havadan görenleri adeta büyüleyen görkemli sarayı gezmeye başlıyoruz...


Ayasofya Müzesi
1935 yılından bu yana müze olarak gezilen Ayasofya, Bizans’a tanıklık yapıp Osmanlı’yı yaşayan ender ve abidevi yapılardan biri olarak yıl boyunca her ülkeden gelen turistler tarafından ziyaret ediliyor. Zamana meydan okuyan dev yapıda, iklim koşulları, yer sarsıntıları gibi etkilerle oluşan tahribat günümüzde titiz ve itinalı bir restorasyon çalışması ile giderilmeye çalışılıyor.Antalya Müzesi
Antalya Müzesi 30.000 metre kareyi kaplayan bir alanda 14 sergi salonu ile heykel ve değişik eserlerin sergilendiği açık hava galerileri ve bahçeden oluşuyor. İnsanlık tarihine kesintisiz tanıklık etmiş Anadolu topraklarının en zengin geçmişe sahip köşelerinden biri olan Antalya Bölgesinin sınırları içerisinde yer alan üç antik kültür bölgesi...Side Müzesi
Antalya Manavgat'ta bulunan Side Müzesinde Hellenistik, Roma ve Bizans devirlerine tarihlenen silah kabartmaları, yazıtlar, Eski Yunan orijinallerinin kopyası olan Roma devri heykelleri, torsolar, lahitler, portreler, ostotekler, amforalar, sunaklar, mezar stelleri, sütun başlıkları ve sütun kaideleri sergileniyor.....Efes Müzesi
Efes Müzesi, Efes ören yeri, Ayasuluk Tepesi, Belevi gibi yakın yakın çevresinde bulunan antik yerleşimlerde yapılan kazı çalışmalarında bulunmuş eserlerle dolu Türkiye'nin zengin müzelerinden biri olan Efes Müzesi İzmir Selçuk ilçesinde yer alıyor.İstanbul Arkeoloji Müzeleri
İstanbul’un tarihi yarımadasında Gülhane Parkı Osman Hamdi Bey Yokuşu ile Topkapı Sarayının Birinci Avlusu arasında bulunan İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Arkeoloji, Eski Şark Eserleri Müzesi, Çinili Köşk olmak üzere üç müzeden oluşuyor.Yerebatan Sarnıcı
Sarnıcın giriş kapısı önünde gruplar halinde gelenler bilhassa yaz aylarında uzun sıralar oluşturuyorlar. Ziyaretçiler gişe önünde güvenlik geçişi sonrası, sarnıcın merdivenlerinden inmeye başlarken kendilerini aydınlık gün ışığı ortamından sarnıcın karanlığında buluyorlar.


Yesemek Açık Hava Müzesi
Dünyanın en büyük mozaik müzesine sahip olan Gaziantep’de çeşitli müzeler bulunuyor. Arkeoloji Müzesi, Hasan Süzer Etnografya Müzesi, Medusa Cam Arkeolojik Eserler Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Şahinbey Savaş Müzesi, Mevlevihane Vakıf Müzesi, Beyazhan Kent Müzesi, Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi, Saklı Konak Bakır Eserleri Müzesi ve Yesemek Açık Hava Heykel Atölyesi Müzesi.


Gelibolu Mevlevihanesi
Gelibolu'dan Çanakkale'ye geçişlerde mutlaka görülmesi gereken tarihi yapılardan biri. Uzun ve özenli bir restorasyon sonucu ziyarete açılan Dünyanın en büyük mevlevihanesi, çevresinde bulunan bakımlı bahçesi içinde yer alan etkileyici mimarisi ile hayranlık uyandırıyor. Mevlevihanenin bilhassa ön cephesinde bulunan iki merdiven, yapı itibariyle başka yerlerde görünmeyen mimari üslupta tasarlanmış.


Mevlana Müzesi
Yılın her günü Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ziyaretçilerle dolup taşan Mevlana Müzesi Konya'nın olduğu kadar Türkiye'nin en çok turist çeken ziyaret yerlerinin başında geliyor. Her ayın ilk Pazartesi günü TC vatandaşı ziyaretçiler müzeye ücretsiz giriş yaparken, diğer günler için 5 YTL lik bilet alınıyor. Yine her ayın son Perşembe günü Belediye'nin girişimiyle organize edilen ücretsiz sema gösterisi izlenebiliyor.


Sultan II. Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi
Osmanlı imparatorluğunun 2. Başkenti durumunda olan Edirne'ye bir darüşşifa kazandırmak amacıyla temeli 1484 yılında atılan ve mimar Hayrettin tarafından 4 yıl da bitirilerek 1488 yılında kullanıma açılan hizmet binası, Fatih Sultan Mehmet'in oğlu Sultan Bayezid tarafından gerçekleştirilmiş.


Kariye Müzesi
Müzeler, kültür merkezleri olmalarının yanı sıra olağanüstü güzellikleri ve sırları barındıran mekanlar... Ziyaretçi akınına uğrayan önemli müzelerimizden biri de İstanbul Edirnekapı'daki Kariye Müzesi. Çevresi Turing Kurumu katkılarıyla düzenlenen Kariye, Dünya sanat tarihinin başyapıtlarından biri sayılan mozaik ve fresklerin yanı sıra, bazı sırları da barındırıyor.


Dolmabahçe Sarayı
Dolmabahçe Sarayına daha yaklaşırken karşılaşılan abidevi görkemli kapıdan hemen geçtikten sonra bahçenin ortasında yer alan kuğulu fıskiyeli havuzun her iki yanından ilerleyerek saray kapısına geliyorsunuz. Saraya girmeden Aslanlı Kapı solunuzda, denize açılan kapı sağınızda kalıyor.


Beylerbeyi Sarayı
Dolmabahçe Sarayına daha yaklaşırken karşılaşılan abidevi görkemli kapıdan hemen geçtikten sonra bahçenin ortasında yer alan kuğulu fıskiyeli havuzun her iki yanından ilerleyerek saray kapısına geliyorsunuz. Saraya girmeden Aslanlı Kapı solunuzda, denize açılan kapı sağınızda kalıyor.


Ihlamur Kasırları
Beşiktaş, Yıldız ve Nişantaşı yamaçları arasında kalan Ihlamur Vadisi, tarihi belgelere göre 18. yüzyıldan 20. yüzyıl başlarına kadar içinden Fulya Deresinin aktığı ıhlamur ve çınar ağaçlarının arasında bir mesire yeri olduğu biliniyor. Günümüzde kasırların yer aldığı vadinin ilk bölümü, Sultan III. Ahmet (1703-1736) döneminde tersane eminlerinden Hacı Hüseyin Ağa'ya ait bağ iken, devlet hazinesine katılarak padişaha ait bir has bahçeye dönüştürülmüş.


Anadolu Medeniyetleri Müzesi
Dünyaca ünlü müzede Anadolu Arkeolojisi kronolojik panoramasının görülebildiği, Anadolu Medeniyetleri'nin bir çeşit toplu özeti sunuluyor. Ankara Kalesi Hisar Kapısı çıkışında yer alan ve Osmanlı Dönemi yapılarından birisi olan Bedesten, Fatih Sultan Mehmet'in veziri Mahmut Paşa tarafından 1464-1471 yıllarında inşa ettirilmiş, 1960 yılları sonrasında yapılan restorasyon çalışmaları ile "Anadolu Medeniyetleri Müzesi" olarak hizmete girmiş.


Lokomotif Müzesi
Selçuk-Aydın yolu üzerinde Çamlık mevkiinde yer alan demiryolu müzesi trenlere ve nostaljiye meraklı olanların ilgisini çekiyor. Selçuk ilçesine 10 dakika uzaklıkta olan açık hava müzesine tarihi lokomotifler, yorgun vagonlar ve demiryolları ile ilgili diğer araç ve gereçler sergileniyor. Geniş bir alana yayılmış olan müzede çeşitli dönemlere ait lokomotifler, kömür vagonları, açıklayıcı bilgi panolarıyla görülebiliyor.


Sadber Hanım Müzesi
Vehbi Koç Vakfı'na bağlı olarak 1980 yılında hizmete giren Sadberk Hanım Müzesi, Türkiye'nin ilk özel müzesi olma özelliğini taşıyor. Ülkemizin en büyük sanayicilerinden Vehbi Koç'un eşi Sadberk Hanım'ın hayatı boyunca topladığı Türk elişi sanatının örnekleri, gümüş, porselen, cam, çini gibi eserlerin yanı sıra Hüseyin Kocabaş koleksiyonundan oluşan iki binin üzerindeki eser müzede sergileniyor...


Rahmi Koç Sanayi Müzesi
İlk bölümü 1996'da Sütlüce'de Tekel'den alınan 12. asırdan kalan Lengerhane binasının restore edilmesiyle açılan Rahmi M.Koç Sanayi Müzesi'ne, 1880 yıllarından kalma tersanenin bugünkü halini bulan müzede sanayinin gelişimine ışık tutacak eserler sergileniyor. Yurt dışından getirilen uzman restoratörlerin önderliğinde sergilenir duruma getirilir parçalar arasında gezerken, hem bilgileniyor hem de içiniz coşku doluyor.


Pera Müzesi
2005 yılı Haziran ayı başında ziyarete açılan beş katlı müzenin her biri paha biçilmez eserlerle dolu olan sergi salonlarında ziyaretçiler bambaşka bir atmosfere yolculuk yapma imkânı buluyorlar. Özellikle "açık artırma ile 5 trilyon liraya satın alınan "Kaplumbağa Terbiyecisi" isimli tablonun karşısında adeta nefesler tutuluyor.


Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş. Tarih ve Sanat Merkezi
Geçmişe özlem duyuyor, denize meraklı olup gemileri seviyor, son kalan gemi parçalarını, eşyaları görmek istiyorsanız, tüm bunları Tarih ve Sanat Merkezinde bulabilirsiniz. Karaköy Rıhtım Caddesi Türkiye Denizcilik İşletmesi binası giriş katında hizmet veren galeride, gemilerde bulunan tablolar, Bandırma, Basra, Ankara, Gülcemal gibi birçok tarihe adını yazdırmış olan gemilerin maketlerini, gemi araç ve gereçlerinden örnekler görülebiliyor.


Barış Manço Müzesi
7'den 77'ye herkesin sevgisini kazanmış olan Barış Manço yıllarca Whittall köşkü olarak varlığını sürdüren köşkü 1984 yılında satın almış. Viktoryen tarzda inşa edilmiş olan köşk sevilen sanatçının vefatından sonra ailesi, Kadıköy Belediyesi, Garanti Bankası'nın katkılarıyla müze olarak Barış Manço sevenleri ağırlıyor.


İtfaiye Müzesi
İtfaiye Müzesi ilk kez 1931 yılında zamanın itfaiye çalışanları tarafından Fatih İlçesinde bulunan İtfaiye Daire Başkanlığı binası olarak kullanılan tarihi yapının yanında ki ek binasında açılmış. Müze koleksiyonlarının bakım onarım ve binanın tadilatı gibi nedenlerle zaman zaman kapalı kalmış. 1989 yılında açılan müze 1997 yılında yine restorasyon sebebiyle kapatılmış. 23 Eylül 1998 yılı İtfaiye Haftası kutlamalarında yeniden düzenlenip adını da Kont Odön Szchenyi İtfaiye Müzesi olarak değiştirilerek tekrar açılmış...Madame Tussauds Müzesi
Balmumu heykeller için önce kilden yapılan büstler temel alınarak çıkartılan kalıplar içine balmumu dökülmüş. Heykeller için saç ve kaşlar gerçek saçlardan tek tek ekilerek uzman ekip tarafından aslına uygun saç stilleri oluşturulmuş. Diş ve gözler için gerçeğe en yakın görüntüyü verecek meteryaller seçilmiş. Göz rengi geniş göz rengi tasarım skalası esas alınarak belirlenmiş. Özel teknikle uygulanan boyalarla kılcal damarlar, çizgiler tek tek elle işlenmiş. Tüm heykellerin kıyafet seçimi için orjinalleri yeniden üretilip dikilmiş ve sonuçta uzun süren sabırlı, itinalı çalışmalarla heykeller vücut bulmuş...


İş Bankası Müzesi
İstanbul Eminönü'nde bulunan Türkiye İş Bankası Müzesi, tarihi binasında çağdaş müzecilik anlayışı ile bankacılık konusunu nostaljik değeri yüksek olan objelerle geçmiş dönemi günümüze getirip sergiliyor. Türkiye İş Bankası Müzesi, Banka'nın 26 Ağustos 1924 yılında kuruluşundan bugüne, iktisadi, sosyal, kurumsal gelişimine ait verilerin bir araya getirildiği, korunduğu ve toplumsal paylaşıma açıldığı bir kurum tarihi müzesi olarak hizmet veriyor...


Beşiktaş JK Müzesi, Türkiye'nin En Büyük Spor Müzesi unvanına sahip. İki kat üzerine kurulmuş olan müze, 1650 metrekarelik alana yayılmış. Üst katta kulübün kronolojisi ve tüm spor branşlarda kazanılmış başarıların simgeleri, tematik sergiler alanı yer alıyor. Alt kat ise Beşiktaş Hakkında Her şey'in yer aldığı bir sergi alanı olarak düzenlenmiş...


Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen tarafından yapılan balmumu heykelleri, Özdilek Eğitim, Sağlık, Kültür ve Sanat Vakfı bünyesinde 2017 Eylül ayı itibarıyla ÖzdilekPark İstanbul AVM’de sergileniyor. Balmumu heykel sanatını daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla açılan müzede, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ailesi, silah arkadaşları olmak üzere, Türk liderler, iş dünyasından önemli isimler, sanatçılar ve Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden oluşan 111 ünlünün balmumu heykeli yer alıyor..
.


İSTANBUL'UN 1610 YAŞINDAKİ BİZANS SAHİL SARAYI
Boukoleon Sarayı, İstanbul'da, Tarihî Yarımadanın Marmara Denizi kıyısında, Fatih-Küçük Ayasofya Mahallesi'nde, Küçük Ayasofya'nın hemen doğusunda /Çatladıkapı Mevkii'nde, 86 Ada, 37 Parselde bulunuyor. Orta Bizans Dönemi'ne (9. yüzyıl ortası 13. yüzyıl başı) ait olan saray, İmparator II. Theodosios (408-450) tarafından yaptırılmış ve bazı bölümleri de İmparator Teofilos zamanında (829-842) eklenmiş, günümüze yalnızca kalıntıları ulaşmış bir Bizans sahil sarayı olup, Latince ismi Buccoleonis Majus Palatium'dur..
.İstanbul'un Avrupa'ya açılan kapısı Sirkeci Gar'ının temeli 11 Şubat 1888 günü büyük bir törenle atıldı. 03 Kasım 1890'da hizmete açılan görkemli gar binasının mimarı Alman mimar ve mühendis A.Jasmund'dur. Berlin Üniversitesi mezunu olan Jasmund şark mimarisi konusunda incelemeler yapmak üzere İstanbul'a gelmiş, Sultan II.Abdülhamit'in güvenini kazanarak sarayın danışman mimarı olmuştur. Jasmund gar binasının projesi hazırlanırken özellikle bir nokta üzerinde durmuş..


Edirnekapı-Eğrikapı arasında İstanbul kara surlarına bitişik inşa edilen ve Türk kültür tarihinde "İmparatorluk Evi" ismiyle de bilinen Tekfur Sarayı, köklü geçmişe sahip. Bizans İmparatorlarının 12. yy dan itibaren sürekli kullandıkları imparatorluk sarayı Blahernai'nin bir parçası olarak varlığını devam ettiren Tekfur Sarayı'nın kim tarafından, ne zaman yaptırıldığı kesin tespit edilememiş. Yapının 16. yüzyılda Avrupalılar tarafından Konstantin Sarayı (Palatium Constanti), daha sonra ise Porfirogenetos sarayı olarak adlandırıldığı biliniyor..
.İstanbul'un nadide nefes borularından biri olan Atatürk Arboretumu, Sarıyer İlçesi dâhilinde Belgrat Ormanının güney doğusunda yer alan canlı bitki müzesi. Bilimsel araştırma ve gözlem amacıyla orijinini ve yaşları bilinen, çoğunluğu ağaç ve diğer odunsu taksonlarının uygun seçilmiş alanlarda yetiştirilip sergilendiği yerde çalışmalar 1949 yılından bu yana sürdürülüyor. Bitki müzesinde bugüne kadar yaklaşık 2000 farklı taksona ait bitki dikilmiş, etiketlenmiş bitki çeşidi yer alıyor.Osmanlı döneminde Dolmabahçe ve Beylerbeyi Saraylarından önce yaptırılan Beykoz Mecidiye Kasrı İstanbul Boğazı'nın Hünkâr İskelesi mevkiinde yer alıyor. Boğazın ilk kagir ve yeni üslupta inşa edilmiş kasrı olup, mimari özellikleri sanatsal özellikler barındırıyor.

YAKINDA
* İslam Eserleri Müzesi
* Havacılık Müzesi
* Florance Nightingale Müzesi
* Bodrum Sualtı Müzesi
* Basın Müzesi

İstanbul Müzeler Rehberi
İstanbul Müzeleri İletişim Bilgileri

Arkeoloji Müzesi:
Tel no: 0(212) 520 77 41
Pazartesi günü dışında her gün 09.00-17.00 arası gezilebilir.
Osman Hamdi Bey Yokuşu Sultanahmet-İstanbul

Askeri Müze: Tel no: 0(212) 233 27 21
Pazartesi, Salı günleri dışında her gün 09.00-17.00 arası gezilebilir.
Valikonağı Caddesi Harbiye-İstanbul

Aşiyan Müzesi: Tel no: 0(212) 263 69 86
Pazar, Pazartesi günleri dışında her gün 09.00-17.00 arası gezilebilir.
Aşiyan Yokuşu Bebek-İstanbul

Atatürk Müzesi: Tel no: 0(212) 240 63 19
Pazar, Perşembe günleri dışında her gün 09.00-17.00 arası gezilebilir.
Halaskargazi Caddesi Şişli-İstanbul

Ayasofya Müzesi: Tel no: 0(212) 522 17 50
Pazartesi günü dışında her gün 09.00-18.00 arası gezilebilir.
Sultanahmet-İstanbul

Basın Müzesi: Tel no: 0(212) 513 84 58
Hafta içi her gün 10.00-18.00 arası gezilebilir.
Divanyolu Çemberlitaş-İstanbul

Beşiktaş Müzesi: Tel no: 0(212) 227 49 09
Her gün 10.00-18.00 arası gezilebilir.
Dolmabahçe-İstanbul

Beylerbeyi Sarayı: Tel no: 0(216) 321 93 20
Pazartesi Perşembe günleri dışında her gün 09.30-17.00 arası gezilebilir.
Beylerbeyi-İstanbul

Büyük Saray Mozaikleri Müzesi: Tel no: 0(212) 518 12 08
Pazartesi günü dışında her gün 09.00-18.00 arası gezilebilir.
Arasta Çarşısı Sultanahmet-İstanbul

Deniz Müzesi: Tel no: 0(212) 327 43 45
Pazartesi, Salı dışında her gün 09.00-17.00 arası gezilebilir.
Barbaros Hayrettin Paşa İskelesi yanı Beşiktaş-İstanbul

Eski Şark Eserleri Müzesi: Tel no: 0(212) 520 77 40
Pazartesi günü dışında her gün 09.00-18.00 arası gezilebilir.
Osman Hamdi Bey Yokuşu Arkeoloji Müzesi Gülhane-İstanbul

Fenerbahçe Spor kulübü Müzesi: Tel no: 0(216) 542 17 83
Maç günleri dışında her gün 10.00-18.00 saatleri arası gezilebilir.
Kızıltoprak-İstanbul

Fethiye Müzesi: Tel no: 0(212) 635 12 73
Her gün 09.00-18.00 arası gezilebilir.
Draman Fatih-İstanbul Galatasaray Müzesi: Tel no: 0(212) 293 97 36
Çarşamba günleri 10.00-13.00 saatleri arasında gezilebilir.
Galatasaray Lisesi Galatasaray-İstanbul

Havacılık Müzesi: Tel no: 0(212) 663 24 90
Pazartesi günü dışında her gün 09.00-16.30 arası gezilebilir.
Hava Harp Komutanlığı Yeşilyurt-İstanbul

İstanbul Modern: Tel no: 0(212)334 73 00
Pazartesi günü dışında her gün 09.00-18.00 arası gezilebilir.
Tophane-İstanbul

İş Bankası Müzesi: Tel no: 0(212) 511 13 31
Pazartesi günü dışında her gün 09.00-18.00 arası gezilebilir.
Bahçekapı Eminönü-İstanbul

Karikatür ve Mizah müzesi: Tel no: 0(212) 521 12 64
Pazar, Pazartesi günleri dışında her gün 10.00-17.00 arası gezilebilir.
Fatih-İstanbul

Kariye Müzesi: Tel no: 0(212) 631 92 41
Çarşamba günü dışında her gün 09.00-18.00 arası gezilebilir.
Edirnekapı-İstanbul

Orhan Kemal Müzesi: Tel no: 0(212) 292 92 45
Pazar günü dışında her gün 09.00-16.30 arası gezilebilir.
Akarsu Caddesi Cihangir-İstanbul

Pera Müzesi: Tel no: 0(212)334 99 00
Salı gününden Cumartesi ‘ye dek her gün 10.00-19.00 arası, Pazar 12.00-18.00 arası gezilebilir.
Tepebaşı Odakule yanı Beyoğlu-İstanbul

PTT Müzesi: Tel no: 0(212) 519 19 99
Hafta içi her gün 09.00-16.00 arası ücretsiz gezilebilir.
Büyük Postane giriş katı Sirkeci-İstanbul

Rahmi M. Koç Müzesi: Tel no: 0(212)369 66 00
Pazartesi günü dışında her gün 10.00-19.00 arası gezilebilir.
Hasköy Caddesi Sütlüce –İstanbul

Rezan Has Müzesi: Tel no: 0(212) 533 65 32
Her gün 09.00-18.00 arası gezilebilir.
Kadir Has Caddesi Cibali-İstanbul

Sadberk Hanım Müzesi: Tel no: 0(212) 242 38 13
Çarşamba günü dışında her gün 10.00-17.00 arası gezilebilir.
Büyükdere-İstanbul

Sakıp Sabancı Müzesi: Tel no: 0(212) 277 22 00
Salı, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar 10.00-18.00 arası, Çarşamba 10.00-22.00 arası gezilebilir.
İstinye Caddesi Emirgan-İstanbul

Topkapı Sarayı Müzesi: Tel no: 0(212) 512 04 80
Salı günü dışında her gün 09.00-18.00 arası gezilebilir.
Saray içi Sultanahmet-İstanbul

Türk İslam Eserleri Müzesi: Tel no: 0(212) 518 18 05
Pazartesi günü dışında her gün 09.00-19.00 arası gezilebilir.
İbrahim Paşa sarayı Sultanahmet-İstanbul

Yerebatan Sarnıcı Müzesi: Tel no: 0(212) 522 12 59
Her gün 09.00-17.30 saatleri arası gezilebilir.
Yerebatan Caddesi Sultanahmet-İstanbul

Yıldız Sarayı Müzesi: Tel no: 0(212) 258 30 80
Salı günü dışında her gün 09.00-1600 saatleri arası gezilebilir.
Barbaros Bulvarı Beşiktaş-İstanbul


© 2011, sihirlitur.com'da ki tüm yazılar ve fotoğraflar Haluk Özözlü'ye aittir, izinsiz kullanılamaz.

 


Ayasofya Mz.
Altınoluk

Bördübet
Cunda Adası
Cunda Adası Pazarı
Cunda'da Taverna

Alaçatı
Gökçeada
Kerpe
Pembe Kayalar
Rumeli Feneri
Garipçe Köyü
Vatozlar
Çayağzı Köyü
Suuçtu Şelalesi
Uluabat Gölü
Ortaköy
Sultanahmet Myd.
Kapalı Çarşı
Mısır Çarşısı
Çiçek Pazarı
Hayvanat Bahçesi
Pamukkale
Pamukkale Eğlence
Karaca Arboretum
Sarıyer Börekçisi
Turşucu Hacı Salih
Pulculuk
Filateli'de Sanat
Asım Can Gündüz
Tanker Yangını
Dondurma Show

 
Saat Kuleleri
Kuş Cennetleri
Antikalar
Fotoğrafçılık
Halılarla Türkiye

Yol Boyu lezzet

Kartpostallar
Köprüler
Deve Güreşi
Kuş Sarayları
Kaleler
Bacalar
Deniz Fenerleri
Zil Dünyası
Hediyelikler
Sembollerle Anadolu

 
Sağlık
Denizin Sırları
Mangal Kömürü
Patchwork
Yumurta Şapkası
Çerez Haritası
Turşu
A La Minute
Yel Değirmenleri
Bal
Dilimizdekiler
İstanbul Boğaz Geçişi
Kum Midyesi
Dekorlar
Yapılacak İşler
Hırka-i Şerif
Kutsal Emanetler
Sigortalı Hayat
Türk Hamamı
BlueJean Çanta
Cephe Kaplama
Kumaş Klasiği
Pat Pat
Sebastian Bach Konseri
Çarpıcı Resimler
Korkuluklar
Mavi Yolculuk

Kamp - Karavan
Damla Sakızı
Mısır Çarşısı
Pulculuk (Filateli)

 
çorba&zeytinyağlılar, sebzeli,etli,yumurtalılar hamur işleri&pilavlar, balıklar, tatlılar...
Mezeler&Salatalar
Balık Yemekleri
Köfteler&Köfteciler
Ekmekler&Fırınlar

 
Şarap, Likör Yapımı,
kokteyller
 

Kitaplık >>
Atatürk Evleri

büyütmek için TIKLAYINGezi yazarı fotoğraf sanatçısı ve gazeteci Haluk Özözlü'nün 18.200 km. yol katederek fotoğrafladığı çok geniş kapsamlı bir çalışma. Kitabı seçkin kitapçılarda bulabilirsiniz.

Anıtkabir Müzesi
Anadolu Med.Mz.
Topkapı Sarayı
Ayasofya Müzesi
Mevlana Müzesi
Gelibolu Mevlevihanesi
Sağlık Müzesi
Kariye'nin Gizemi

Lokomotif Müzesi
Sadberk Hn. Mz.
Rahmi M.Koç Mz.
Pera Müzesi
T.D.İ. Merkezi

Gülse Birsel
Hülya Koçyiğit
Tülin Şahin
Vatan Şaşmaz
Çağla Şikel
Aysun Kayacı
Tan Sağtürk
Gülşen
Doğkan
Nil Karaibrahimgil

Bu sayfalarda günlük yaşamdan komik kesitler bulabilirsiniz.