Beşiktaş JK Müzesi, Türkiye'nin En Büyük Spor Müzesi unvanına sahip.

Beşiktaş JK Müzesi, Türkiye'nin En Büyük Spor Müzesi unvanına sahip.
İki kat üzerine kurulmuş olan müze, 1650 metrekarelik alana yayılmış.
Üst katta kulübün kronolojisi ve tüm spor branşlarda kazanılmış başarıların simgeleri, tematik sergiler alanı yer alıyor. Alt kat ise Beşiktaş Hakkında Her şey'in yer aldığı bir sergi alanı olarak düzenlenmiş.
Tarihin ve günümüzün tanığı durumunda ki müze, kulübün tüm dallarda ki kazanılmış başarılarına ait kupalar, sporcuların giydiği formalar, top, krampon, belge, plaket, şilt, bayrak, flamalardan oluşan zengin bir koleksiyona sahip. Ayrıca kulübün 1903'den bu yana öyküsü film, fotoğraf, resimler ile anlatılıyor. Müzede 50'den fazla dijital uygulama ile ziyaretçilerin kulübün spor dallarına ilişkin bilgi edinmesi sağlanıyor. Belgesel film ekranları, sanal oyun âlemi, arıtılmış gerçeklik deneyimleri, kiosklar, mappingleri içeren çağdaş teknolojiyle donatılmış.
Müzeyi gezen ziyaretçiler çeşitli ekranlarda videolardan maç ve şampiyonluk kutlamalarını izlerken bir yandan da maç boyunca duymaya aşina oldukları tezahüratları dinliyor, kendilerini stadın içindeymiş gibi hissediyor, atmosferi yaşayıp heyecan duyuyorlar.
Ziyaret Gün ve Saatleri
Pazartesi günleri dışında Ekim-Mayıs ayları arasında saat 10.00 - 18.00 arası Haziran-Eylül ayları arasında 10.00 - 19.00 arası müze ziyaret edilebiliyor. Dini bayramların birinci günleri, Bir Ocak günü ve Maç olduğu günler taraftarların stadyuma girişinden iki saat öncesi müze kapalı oluyor.
Tam 25.00 TL, 06-14 yaşında çocuklar, öğrenciler, öğretmenler, 65 yaş üstü kişiler, 10 kişi üstü gruplar 15.00 TL ücretli indirimli bilet fiyatından yararlanabiliyor. 06 yaş çocuklar, sarı basın kartı, FİFA ve TFF kartı, ICOM kartları ile engelliler, şehit yakınları, gaziler müzeyi ücret ödemeden gezebiliyor.
Beşiktaş Vodafone Park Stadın deniz tarafında bulunan Tarihi 19 Mayıs Kapısı'ndan giriş yapılan müzeyi, güvenlik kontrolünden geçtikten sonra sol taraftan gezmeye başlıyorsunuz.
Beşiktaş JK Müzesi:
Dolmabahçe Caddesi -Beşiktaş İstanbul - Tel no:
+90 212 948 1903 /+90 212 948 1891

Beşiktaş JK Müzesi ziyaretçileri müze gezisine başlarken onları ilk karşılayan 2016-2017 Süper Lig Şampiyon takım kadrosu Şenol Güneş Hoca ve oyuncuların bire bir büyüklükte ki maketleri oluyor.


Çağdaş müzecilik anlayışı ile dekore edilmiş müzede sergilenen objeler, gerek ışık gerekse ses efektleri ile bambaşka bir boyut kazanmış görünüyor.

Beşiktaş Futbol takımıyla özdeşmiş ünlü isimlerin fotoğrafları ziyaretçileri geçmişe götürüp anıların canlanmasında büyük rol oynuyor. Baba Hakkı Yeten, Yusuf Tuna, Kaleci Sabri, Kaleci Necmi Mutlu, Atom Karınca Rıza Çalımbay, Deli İbrahim Üzülmez, Şifo Mehmet Özdilek, Süper Solak Sergen Yalçın, Sarı Fırtına Metin Tekin, Ali Güldiken, Kibar Feyzo Feyyaz Uçar, Takoz Recep Çetin gibi daha nicelerin fotoğraflarıyla karşılaşmak bile heyecan yaratıyor.

Kronolojik sıralanma sayesinde kulüp tarihi izlenebiliyor.

Futbolcuların sırt numaraları ve isimlerinin yazdığı formalar, geçmişte kimlerin Beşiktaş takımında görev yaptığı, ter döktüğünü, transferler hakkında bilgi edinmesini sağlıyor.
Müze Beşiktaş'a gönül vermiş yavru kartalları da düşünerek onlar için bir çok etkilik düzenlemiş.


Beşiktaş Kulübünün efsane başkanı sayılan Süleyman Seba'nın çalışma ofisi ve kendisine ait olan forma ve eşyaları.


Müzede Beşiktaş JK kazanmış olduğu çeşitli kupalar hangi yıl ve hangi branşta olduğu açıklamalarla sergileniyor

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın
Yedek kulübesi, Çıkış tüneli, soyunma odası ile
Beşiktaş JK Şeref Turu
Türkiye'nin ilk stat turu 45 dakika aralıklarla yapılıyor ve saat 10.00'da başlıyor. 17.30'a dek süren stat gezisi turlarına katılanlar bir saat on dakika boyunca Ay-yıldız duvarı, Namağlup Sezon Basamakları, Seyir Terası, Basın Locası, Basın tribünü, Sayılarla Beşiktaş, Süleyman Seba Duvarı, Greenbox Alanı, Yönetim Locası, Sporcu Giriş koridoru, Basın Toplantı Odası, Beşiktaş JK Soyunma Odası, Sporcu Röportaj Alanı, Misafir Takım Soyunma Odası, Sahaya Çıkış Tüneli, Yedek Kulübesi, Saha Turu ile daha nice Şeref Turu'na özel tasarlanmış alan ziyaret ediliyor. Tam bilet için 25.00 TL öğrenci ve indirimli bilet için 15.00 TLödenirken 06 yaş çocuklar ücretsiz giriş yapıyor.

Beşiktaş JK Müzesi Yerleşme Planı


s i h i r l i t u r.com Anasayfaya Dönüş İçin Lütfen Tıklayınız.


Beşiktaş İnönü Stadı için lütfen tıklayınız

 
© 2000 - 2018, sihirlitur'daki tüm yazılar ve fotoğraflar
Haluk Özözlü'ye aittir, alıntı yapılamaz, izinsiz kullanılamaz.