"DOLU KADEHİ TERS TUT"
Sevilen Folk Rock grubu Dolu Kadehi Ters Tut grubu ilk stüdyo albümleri "Dünyanın en iyi albümü" ile sevenlerinin gönüllerini fethettiler. 11 parçadan oluşan albümde İlan-ı Meşk Manifestosu, Bu, Tehlikeli İkilem, Beni Yordun, Çöpçatan, Biraz Delisin, Gizemli Gizem, 23, Aldattım, Özler Oldum gibi parçalar yer alıyor, sözler ve besteler Mürsel Oğulcan Ava ve Uğurhan Özay birliktehazırlamışlar. Klipte albümde olmayan sevilen parçaları Moda Caddesi sokak performansı sergileniyor.
Solistin zengin, tok, farklı ses rengi, zemine yayılan güçlü ritim gitar akorları, doyurucu bas gitarı ile tertemiz müzik yapan Dolu Kadehi Ters Tut grubunun şiirsel şarkı sözleriyle oluşan “Yapma N’olursun” melodisi, ilk dinleyişte akılda kalıcı melodik yapısıyla grubun diğer parçaları gibi gelecek vaat ediyor.
 
 

JUDAS PRİEST "FİREPOWER"
Heavy Metal grubu Judas Priest'in 2018 yılı başında çıkan albümü Firepower tam manasıyla bir bomba niteliği taşıyor.
Birbirinden güçlü 14 metal parçanın yer aldığı albüm, Sony müzikten 66.00 TL satış fiyatıyla piyasaya sürüldü.
Diğer albümlerden farklı olarak tek CD li albümün ansiklopedi kitap kapağı gibi cildli sert mukavvadan yapılmış, şarkı sözlerinin yer aldığı sayfalar ise yine birinci kalite plastik benzeri kalın kağıda basılmış.
 
 

JUDAS PRİEST konser albümü "BATTLE CRY" Heavy Metal Müzikseverlerle Buluştu.
1971 yılında kurulan ve metalin tanrıları olarak anılan İngiliz Heavy Metal grubu Judas Priest 25 Mart tarihini taşıyan albümü Battle Cry ile metal müzikseverleri tatmin edecek bir albüm yayınladı. Ian Hill, Rob Halford, Glenn Tipton, Scott Travis, Richie Faulkner den kurulu ünlü heavy metal grubun son albümünde 15 parça yer alıyor.
Limitleri zorlayan gitar sololarına karışan alt perdeden çığlıklar, hızını kaybetmeyen ritimler, benliği taşıran akorlar ve parçaların yoğun finalleri güçlü vokalin müziğin bütününde ki egemenliği Judas Priest rock klasiklerini zirveye taşıyor. Sony Müsic’den çıkan albüm Battle Cry, Draganaut, Metal Gods, Devil’s Child, Victim Of Changes, Halls Of Valhalla, Redeemer Of Souls, Beyond The Realms Of Death, Jawbreaker, Breaking The Law, Hell Bent For Leather, The Hellion, Electic Eye, You’ve Got Another Thing Coming, Painkiller adlı parçalardan oluşuyor.
Albümün doyumsuz, efsane gitar sololu, dinlemeye doyulmayan lokomotif parçaları “You’ve Got Another Thing Coming” ve “Breaking The Law” olurken tek eksiği grubun önemli hitlerinden bir başkası “Worth Fighting For” adlı parçanın bu albümde olmayışı sayılabilir.
1971 den bu yana 23 albüm çıkarmış olan heavy metal grup Judas Priest 13 Temmuz 2008’de İstanbul Kuruçeşme Arena’da konser vermişti.

JUDAS PRİEST "BATTLE CRY"
 
 


THE KISS 40. YIL ALBÜMÜ
The Kiss 1973 yılında New York'ta kurulan Amerikalı hard rock grubu. Makyajları ve sahne kostümleriyle tanınan grup gösterişli sahne şovlarıyla 1970'lerin ortalarında ünlendi ve grup bugüne kadar 24 altın plak kazandı.
Grubun ilk kadrosu Paul Stanley, Gene Simmons, Ace Frehley ve Peter Criss'den oluşurken, Eric Carr, Vinnie Vincent, Mark St. John, Bruce Kulick, Eric Singer, Tommy Thayer değişik zamanlarda grupta görev yaptılar. Özellikle solist ve gitarist Paul Stanleyin güçlü gırtlağı, sahne showu grubun en aktif üyesi olarak dikkat çekerken, bas gitarda yer alan Gene Simmons’un sert vokal sesi, parçaların iskeletini oluşturan, melodik, vurucu, etkileyici bas akorları, Peter Criss’in parça zemininde boşluk bırakmayan coşkun ritmi, Ace Frehley’in melodiyi ortaya çıkaran sürükleyici soloları The Kiss grubunu unutulmaz Hard Rock grupları arasına soktu.
Dillerden düşmeyen, dinledikçe alışkanlık yapan melodileri, üstün show gücü, kostüm ve makyajları ile bütünleştiren grup, 40 parçadan ve iki CD den oluşan 2014 yılında bir albüm çıkartarak 40. Yıllarını kutladılar.
CD 1: Nothin To lose – Let Me Go, rock “N” Roll – C’mon And Love Nite (Live) – God Of Thunder (Demo) – Beth – Hard Luck Women – Reputation (Demo) – Christine Sixteen – Shout It Out Loud (Live) – Strutter ’78 – You Matter To Me – Radioactive – New York Grove – Hold Me. Touch Me – I Was Made For Lovin’you – A World Without Heoes – I Love It Loud Down O your Kness – Lick It Up – Heaven’s On Fire.
CD 2: Tears Are Falling – Reason To Live – Let’s Put The X In Sex – Forever – God Gave Rock ‘N’ Roll To You II – Unholy (Live) – Do You Love Me (MTV Unplugged) – Room Service (Live) – Jungle – Psycho Circus – Nothing Can Keep Me From You – Detroit Rock City (Live) – Deuce (Live) – Firehouse (Live) – Modern Day Delilah – Cold Gin (Live) – Crazy Crazy Nights (Live) – Hell Or Hallelujah.

THE KISS
 
 


 
 
 
Paul McCartney / NEW - Queenie Eye
Paul McCartney'in en son parçası.
2013 yılı çıkış tarihli Paul McCartney'in son albümü NEW, rock, folk, ballad tarzı tipik Paul melodilerinden oluşuyor.
Sağa sola açılan karton kanatlı albümün içinde bir CD bir de 20 sayfalık şarkı sözleri ile siyah beyaz stüdyo fotoğraflarından oluşan bir kitapçık bulunuyor
. Sıkılmadan, yorulmadan dinlenenebilen 14 parçalık albümde, Save Us, Alligator, On My Way To Work, Queenie Eye, Early Days, New, Appreciate, Everybody Out There, Hosanna, I Can Bet, looking At Her, Road, Turned Out, Get Me out Of Here adlı melodiler yer alıyor. Hızlı ve ritmik bir molodi olan Save Us adlı parçayla başlayan albümün 8. parçası olan "Everybody Out There", neşeli, akılda kalıcı, eşlik etme arzusu uyandıran, geçmiş yıllara götürme özelliği olan, melodik gücü oldukça yüksek bir melodi olarak dikkat çekiyor,
 

 
 
 
The Rolling Stones - Doom and Gloom
Rolling Stones'un en son parçası...
 


 
Ringo Star
Toplam süresi 28.55 dakika olan Ringo Starr'ın "Wing" albümü 31. Ocak 2012 tarihinde İngiltere'de piyasaya sunuldu. Dokuz parçadan oluşan albümün bir melodisi dışında tümü, gerçek adı Richard Starkey olan Ringo Starr tarafından hazırlanmış. Tüm parçalarda Ringo'nun kendine has ritmik, neşe veren, zorlanmadan söylediği rahat ezgileri hissediliyor. Ringo Starr ismini, albümde vokal, bateri, vurmalı çalgılar, keyboards, geri vokal, yardımcı gitarda görüyoruz. Albümün Productorluğunu da üstlenen Ringo Starr'ın orijinal albümü Wings, CD ile birlikte bir de DVD ile birlikte sunuluyor. İç kısmında albüm parçalarında görev yapanların isimlerinin bulunduğu bilgi kâğıdının dış yüzü üç Ringo Starr fotoğrafı ve desenlerle ile süslenmiş. "Ringo ne yapıyor" diyenlere başarılı Wing" albümüyle cevap veren üretken davulcu, müziksever hayranlarını mutlu etmeye devam ediyor.
DVD de yer alan görüntülerde Ringo Starr'ı stüdyo kayıtlarında davul çalarken ve yapılan söyleşilerde görüyoruz, sempatik hareketleri, genç çizgilere sahip kıyafetleri ile renkli ve enerjik bir görünüm sergileyen Ringo, sık sık Peace işaretini de yapmayı ihmal etmiyor. DVD neşeli bir çekim içeriyor.
7. Temmuz 1940 doğumlu Beatles davulcusu, 12 çubuktan oluşan demet baget kullanan Ringo, Ludvig davul, zil seçimini yine Zildjian zillerinden yana yapmış.
 
 

 


 
Paul McCartney - My Valentine
Paul McCartney'in 15. stüdyo albümü "Kisses On The Bottom 7 Şubat 2012 de müzikseverlerle buluşmuştu. Albümün çıkış parçası "My Valantine" olmasına karşı, albümde yer alan 14 parça kendi başına ayrı özellik taşıyan, toplamda bütünlük arz ediyor. Paul McCartney'in çocukluğunda dinlendiği parçaları yorumladığı albüm, piyano, kontrbas, fırça ile çalınan bateri, gitar, hormonika, vibraphone, violin, trombone, vokal, koro eşliğinde seslendirilmiş. My Valentine isimli parçada Eric Clapton'da gitarıyla eşlik etmiş. Eric Clapton'u, "Get Yourself Another Fool " 'de yine gitarıyla, "Only Our Hearts" adlı parçada ise Stevie Wonder'a harmonikası ile rastlıyoruz.
Karton ambalajlı olarak sunulan albümün sola açılan 10 sayfalı yapraklarında albüm hakkında bilgiler, şarkı sözleri ve Paul'un kayıt stüdyosunda çekilmiş renkli fotoğrafları yer alıyor. Albümün sağa açılan kısmında ise CD'nin bulunduğu karton zarf var.
24 saat dinlemeye elverişli, son derece dinlendirici melodilerden oluşan albümü, CD çaların yuvasından hiç çıkarmadan defalarca dinleme özelliği bulunuyor. Albümü dinlerken kitap okumak, yazı yazmak gibi uğraşlar içinde olabiliyor, eğer varsa, üzerinizde ki stresin kalktığını hissediyorsunuz.
 
 

 


 
Jethro Tull
Jethro Tull 16 parçalı “TAAB 2” 2012 albümünde Ian Anderson vokal, flüt, akustik gitar çalarken, John O’Hara org, piyano, keyboards, David Goodier, basgitar, Florrian Opahle elektrogitar, Scott Hammond davul ve vurmalı çalgıları kullanmışlar. Grubun kurucusu Ian Anderson vokalin yanı sıra, dudak ve flüt arasında çıkardığı kendine has özel sesleri, konuşmaları, kuş sesleri kattığı albümünde sahnelenen bir hikâyeyi izliyor hissine kapılıyorsunuz.
Flütün yanı sıra gitar ve klavyenin ağır bastığı parçalarda akupuntor etkisi yaratan duygusal yönü kuvvetli, melodik sürüklenmeler, tipik Anderson nameleri, olgunluk kazanan ve zaman zaman gitarla flüt arasında yapılan atışmalarla masalsı, sihirli bir dünyada gezintiye çıkarıyor. Parçadan parçaya yumuşak geçişler albüme bütünlük kazandırmış.
 
 

 


 
THE CARS uzun bir aradan sonra "MOVE LİKE THİS" albümüyle bir araya geldiler
The Cars’ın unutulmaz bas gitarist vokalisti Benjamin Orr’un pankreas kanserine yenik düşmesi sonucu dağılan grup, yıllar sonra üyelerin yeniden bir araya gelmesiyle Move Like This albümünü çıkardılar.
10 Mayıs 2011 de müzik marketlerde yer alan albümün lokomotif parçası “BLUE TIP”. Albümde yer alan 10 melodinin ritmi, klavye, solist hâkimiyetinde ki orkestrasyonla aynı türün değişik versiyonları olarak algılanabilirse de, her biri tek başına The Cars klasiği olmaya aday.
Özellikle ritmik parçaların haricinde “SOON” ve “TAKE ANOTHER LOOK” duygusal yönü ağır basan slow melodiler olarak dikkat çekiyor. Albümün tüm melodileri grubun vokalist gitaristi Ric Ocasek tarafından yazılmış, gitar geri vokalde Elliot Easton, keyboards, basgitarda Greg Hawkes, davul ve geri vokalde David Robinson yer almış. Albümde Benjamin Orr’un eksikliği büyük ölçüde hissedilirken, Move Like This kulaklarda The Cars’ dan ziyade Ric Ocasek’in solo albümü gibi tınlıyor. Koleksiyonerler için arşivlenmesi gereken bir albüm.
 
 

 

Ozzy Ozbourne'un yeni albümü "Let Me Hear You Scream" 31.50 TL. fiyatı ile raflardaki yerini aldı.
Albümde LET IT DIE, LET ME HEAR
SCREAM, YOU SOUL SUCKER, LİFE WON"T WAIT, DIGGIN' ME DOWN, CRUCIFY, FEARLESS, TIME, I WANT IT MORE, LATIMER'S, MERCY, I LOVE YOU ALL isimli 11 parça bulunuyor.
Ozzy Osbourne'nin karakteristik sesi yıllar geçmesine rağmen değişmediği farkedilirken, Let Me Hear You Sceream adlı çoşturan parçası
albümün lokomotif melodisi olarak dikkat çekiyor.

Kırk küsur yıl sonra yeniden
1960'lı yılların efsane grubu The Beatles'ın 1965 "HELP" filmi Ağustos sürümü ile yeniden sunuldu!
The Beatles üyelerinin rol aldığı ve unutulmaz filmlerinden biri olan “HELP” isimli yapıtta konu, Ringo Starr’ın parmağında bulunan yüzük’ün peşine düşenlerle, Beatles üyeleri arasında geçen maceralarla gelişiyor. “HELP” albümünde yedi parçaya yer verilen filmde ince espriler gözlenirken adam öldürme, öpüşme gibi hiçbir görüntüye rastlanmıyor. Çağımız teknolojisinin son imkânları kullanılarak hazırlanan ve iki DVD den oluşan film, ses ile görüntü kalitesi üst düzeye çıkarılırken bütün bunların nasıl gerçekleştirildiği, hangi aşamalarda iyileştirme çalışmaları ve film çekim yıllarında rol alan sanatçılar, set görevlileri ile söyleşiler ikinci DVD de yer alıyor. Dünyanın her yerinde aynı tarihte piyasaya sunulan “HELP” DVD si içinde Beatles üyelerine ve filme ait 23 fotoğraflı,16 sayfalık bir de broşür bulunuyor. Şık ve pratik ambalajlı “HELP” DVD si 62.50 TL Editör Notu: Türkiye’de gösterilen TV dizileri ile yoğrulup, yetişmiş izleyiciler için çok fazla bir şey ifade etmeyecek olan Help filmi, gençliğini 60 lı yıllarda yaşamış Beatles severler için eğlenceli, nostaljik ve arşiv değeri olan bulunmaz türden bir kaynak olarak nitelenebilir.

ROLLINS STONES - BRIDGES TO BABYLON


Fleetwood Mac

JUDAS PRİEST "ANGEL OF RETRİBUTİON"
İngiliz ünlü Heavy Metal grubu Judas Priest'in 2004 yılı çıkışlı Angel Of Retribution albümü için 10 parça yer alıyor. Rop Halford vokal, Glenn Tipton gitar, K.K. Downing gitar, İan Hill Bas gitar, Scott Travis'in görev yaptığı albümde ki parçaların biri "Worth Fighting For" diğerleri arasında tekrar tekrar dinlenme özelliği ile öne çıkıyor.
Bu dinlemeye doyulmaz güzellikte, kaderci ezgiler taşıyan parça vokal anlatımıyla güçlenirken, zeminin tümüne bulut gibi yayılan basgitar notaları, akılda kalıcı başa dönük armonik gitar soloları, sakinleştirici gitar akorları, aksak ritimli davul rahat dinlenilebilen parçayı farklı kılıyor.
 
 

VELVET REVOLVER "LİBERTAD"
Rock dünyasına unutulmaz melodiler sunan Gun's and Roses grubundan bir kısım üyelerinin kurduğu Velvet Revolver grubu, Scott Weiland, Slash, Duff Mckagan, Matt Sorum, Dave Kushner elemanlarından kurulu.
"Libertad" isimli 2007 çıkış tarihli albümde14 parça yer alıyor. Şüphesiz kendinden söz ettiren güçlü parçalar var. Buna rağmen sizlere bu sayfada grubun "Conraband" adlı albümünde yer alan "Do it For The Kids" adlı parçayı seçtim. youtube kanalında 10 dan fazla konser versiyonu bulunan parça, bittikten sonra yeniden dinleme isteği uyandıran, beyne yerleşen özelliğe sahip. Satırların bitimi ve başlangıcının birbirine çok yakın oluşu, nefes alacak aralıkların bile çok az olduğu, söylenmesi zor olup, körük gibi ciğer yüksek performans gerektiren melodide, bir kaç oktava inişli çıkışlı sert vokal grafiği izleniyor. Ritm gitarın bulut gibi parçaya hakim olup hızını, ritmini sürüklediği, üzerine Slash'ın ferdi gitar sololarıyla renklendirdiği fırtına bir parça denilebilir.
 
 

 
THOSE WERE THE DAYS
1950–1980 yılları arasında hafızalarda iz bırakan klasik pop melodilerin toplandığı 2 CD lik albüm de 30 parça yer alıyor. Şık ambalajı içinde sunulan albüm, hiçbir teknik müdahale yapılmadan derlenmiş. Albümde yer alan sanatçılar hakkında bilgiler içeren broşürde sanatçıların birer de fotoğrafı bulunuyor. Kapakta yer alan klasik VW nin fotoğrafında ise nikelajlı bölümler simli basılarak farklı görünüm kazanılmış. İf We Free (Kimler geldi kimler geçti), A-Ba-Ni-Bi (Eurovision 1978 1.si), Il Maestro Di Violino (Keman Öğretmeni), Camino (O Günler), Zingara (Falcı), Amado Mio, Broken Heart, A Penso A Te, Alta Gracia, İstanbul, La Tendresse Those Were The Days gibi daha birçok melodi sevenleriyle buluşuyor. Yıllarca zevkle dinlenecek, arşiv değeri olan bir albüm. Artist music manegement tarafından hazırlanmış. Albüm internet üzerinden www.vemuzik.com da daha ekonomik fiyatla satın alınabilir.
 

The Beatles grubunun davulcusu Richard Sarkey’in (Ringo Starr) son albümü “Liverpool 8” 2008 yılı başında sevenleri ile buluştu. Günün her saatinde, defalarca bıkmadan dinlenebilecek güzellikte ki albümde Richard Starkey’in grup arkadaşları ile birlikte yazıp hazırladığı 12 melodi yer alıyor. Davul ve percussion’da müzik dünyasında bilinen ismiyle Ringo Starr, basgitarda Sean Hurley, Mark Hudson, Elektrogitarda Steve Dudas, David A. Stewart, Garry Burr görev almışlar. Ayrıca Mark Hudson ve Garry Burr geri vokal de Ringo Starr’a eşlik etmişler. Ringo Starr’ın kendine özgü stili, tok sesi ile zorlamadan seslendirdiği melodilerin çoğu ballat tarzı dinlendirici tarzda olduğu dikkat çekiyor. Albümde akustik gitar, piyano, keyboards, organ, harmonika, bongo, mandolin gibi enstrümanlara da yer verilmiş. 45.26 dakikalık süre ile Ringo Starr’la The Beatles’ın geçmişine yolculuk yapmak isteyenler 29.75 TL ye “Liverpool 8” albümüne sahip olabilirler. “Liverpool 8” parçasına çekilen klip ise
www.ringostarr.com web sitesinde izlenebilir.

Efsane topluluk The Beatles’ın 26 melodisi yeniden mikslenerek “The Beatles LOVE” adıyla müzikseverlere sunuldu. Günümüzde hayatta olmayan John Lennon ve George Harrison’un eşleri Yoko Ono ile Olivia Harrison’un yanı sıra diğer grup üyeleri Ringo Star, Paul Mc Cartney’in izinleriyle ünlü prodüktör George Martin+Giles Martin işbirliği ile hazırlanan albüm Beatles severler için büyük sürpriz oldu. Because ile başlayan albümde Get Back, Glass Onion, Elonor Rigby, Julia, I Am The Varius, I Want To Your Hands, Drive My Car, Someting, Help, Blackbird, Strowberry Fields Forever, Lady Madonna, Here Comes The Sun, The İnner Light, Come Together, Revalution, A Day İn The Life, Hey Jude gibi parçalar bulunuyor. Albümün son parçası ise All You Need İs Love. 2006 çıkışlı CD içinde yer alan 28 sayfalı küçük kitapçıkta, Beatles elemanlarının fotoğraflarının birleştirilmesiyle hazırlanmış sürrealist kolaj çalışmaları yer alıyor.

roughjustice, letmedownslow, itwonttakealong, rainfalldown, streetsoflove, backofmyhand, shesawmecoming, biggestmistake, thisplaceisempty, ohnonotyouagain,dangerousbeauty,laughinearlydied,sweetneocan, lookwhatthecatdraggedin,drivingtoofast infamy


"Living With The Past" Albümü Konser Performansından oluşuyor. Locomotive Breat, Aqualung, Living in The Past, Dot Com dikkat çekiyor.


Sihirli Flütçü Ian Anderson, "Christmas" albümünden örnekler verdiği 30.05.04 İstanbul konserinde hayranlarını bir kez daha fethetti.LET IT BE... NAKED
Beatles'ın Let it be studyo kayıt çalışmaları ve konuşmaların yer
aldığı 2 CD'lik yeni albümü.

AEROSMITH - HONKIN'ON BOBORADIOHEAD - HAIL TO THE THIEF

"YUVARLANAN TAŞLARIN" KIRK YILLIK ÖZETİ
İstanbul'da da konser veren Rock'n Roll dünyasının ünlü topluluğu Rolling Stones'un 40 yıllık klasik olmuş çalışmalarından seçilerek hazırlanmış. "Forty Licks" albümü ülkemizde de 44 Milyon TL. fiyatlarla müzik marketlerdeki yerini aldı. Grubun iki CD'den oluşan albümde, "Satisfaction", "Jumpin' Jack Flash", "19th Nervous Breakdown", "Under My Thumb", "She's a Rainbow", Ruby Tuesday", "Paint it black", "Honky Tonk Woman", "Brown Sugar", "Miss You", "Anybody seen my baby" gibi 20 unutulmaz parçası yer alıyor. CD içinde bir de küçük kitapçık bulunuyor.
Daha fazla Rolling Stones için tıklayınız
Free topluluğunun İngiltere'de yılın en iyi melodisi seçilen "All right now" parçası ile hafızalarda iz bırakmıştı...Sihirli flütçü Ian Anderson'un "Aqualung" isimli parçası rock'ın unutulmazlarından biridir.


Grubun "Somebody to love" adlı parçası rock klasikleri arasında yer alıyor.


Kolajda görülen cami muhtemelen İstanbul Eminönü'ndeki Yeni Cami. Albümün 2.yüzünde 19 dk ile "In-a-gadda-da-vida" yeralıyor.

"A whiter shade of Pale"
ile unutulmaz rock klasikleri arasına giren "Procol Harum", Homburg, A salty dog, ve Conquistador gibi hitleriyle listeleri alt üst etmişti...

Eric Burdon - Vocal
Alan Price - Keyboards
Hilton Valentine - Guitar
Chas Chandler - Bass
John Steel - Drums

'den kurulu "The Animals", "House of the rising sun", "Don't let me be misunderstood", "It's my life", "We've gotta get out of this place", "Bring it on home to me", "I'm going to chance the world"
gibi daha birçok hit ile rock müziğinde km taşı olmuş, hit parçalarıyla hafızalarda iz bırakmıştır.