ALIŞVERİŞ

Yaz mevsiminin vazgeçilmezi Hamaklar ekonomik fiyatlı, portatif, rahat, hafif, kurulup kaldırması pratik, kolay taşınıyor, az yer kaplıyor, terletmiyor
Yazın en çok satılanmalzemesi Hamak olduğu görülüyor.
Tatile, pikniğe, mavi yolculuğa, çadır kampına gidecekler mutlaka bir veya kişi sayısı kadar çeşitli renklerdeki hamaklardan alıyor, ayrıca araçlarının bagajlarında her zaman bir hamak taşıyorlar.
Eminönü Ragıp Gümüşpala Caddesi No:19'da hizmet veren Kaya Uğurlu dükkanında hamaklar tek kişi 40 TL, iki kişilik hamak 100 TL olarak fiyatlanıyor.
Pamuk ipinden iki kat olarak dokunmuş iki kişilik file hamakların boyu üç metre ve 250 kilo taşıma dayanıklılığına sahip. Hamakların iki başından uygun yere veya ağaca bağlayınca çalışmaktan çok yorulanlar tüm yorgunluğunu atabiliyor, rahat bir uyku çekebiliyor.
Dükkanda salıncak kurmak için çeşitli kalınlıkta ipler, yaygı ve gölgelik amaçlı kullanılacak hasır yaygılar, çim halı, kilim çeşitleri, bambu kamış, sedir minderleri, Şark köşesi takımları, otantik dokumalar da bulunuyor. Kaya Uğurlu: 0 212.528 65 50 - 0 212.528 19 76

NARS Climax Mascara - Never Fake It
Hafif formülüyle kirpiklere maksimum hacim ve kıvrım sağlayan yenilikçi formülü ile Climax Mascara, topaklanma olmadan kirpiklere kıvrım sağlarken esnek bir his yaratıyor.

HACİM -Lash Moisture Complex esnek ve kremsi formülüyle köklerden uçlara topaklanma yaratmadan kirpiği kıvırarak hacim kazandırır. -Kirpiklerde ağır ve sert görünüme veda edin. Yumuşak ve hafif kirpiklerin keyfini çıkarın.
FIRÇA -Dolgun yapılı fırça, özel fitilli kıllarıyla her bir kirpiği yakalar ve anında yoğun etki için formülüyle kaplar. Zengin renk ve yoğun boyut kazandırmak için kirpikleri kökten uca pigmentiyle pürüzsüzce sarar.
NARS için özel olarak tasarlandı.
SONUÇLAR -%96 oranında yoğun ve maksimum hacime ulaşan kirpikler -%96 oranında topaklanma yapmadan hacim verir. -%100 oranında anında gözle görünen, baştan sona kıvrım kazanan kirpikler
RENK SEÇENEKLERİ EXPLICIT BLACK, saten siyah Fiyat: 180 TL *32 kadında denenen bağımsız bir ABD tüketici çalışmasına dayalı veriler. 32 kadında denenen bağımsız bir ABD tüketici ve klinik çalışmalarına dayalı veriler.Yaz'ın gelişiyle bot, kano, çadır ve kampçılığa ilgi arttı
Çadırlar 50 TL'den, şişme botlar kanolar 1,500 TL den başlıyor.

İki metreden 4 metreye kadar çeşitli botlar arasında tercih yapabilirsiniz. Alman malı iki yıl garantili, çift kat dokunmuş ve arkasına motor takılabilen bir 4 metrelik şişme bot 1180 Dolar.  Alüminyum tabanlı botun altında hava doldurulan ayrı bir bölüm bulunuyor. Bu bölüm şişirilince su ile temas azalıyor ve motor gücüyle suyun üzerinde su kayağı gibi gidilebilen, 100 km hıza çıkma imkânı doğuyor.  80 kg paket ağırlığı bulunan botun yanında ayaklı pompa veya kompresör, kürekler, taşıma çantası, tamir çantası birlikte veriliyor.  Botunuza Taiwan malı 15 beygir gücünde dört zamanlı motor takmak isterseniz 2850 Dolar ödemek gerekiyor.  Eğer grup halinde balığa çıkmak istiyor veya çok kişi taşımak istiyorsanız 4,20 metre uzunluğunda bir ton ağırlık taşıma kapasitesine sahip 15 yolcu alabilen botlar da bulunuyor. İki yıl garantili botların üç ayrı bölümde imal edilmiş olması nedeniyle daha güvenli sayılıyor.
Kano fiyatları ise 1.500 TL den başlıyor, özelliklerine göre 2 bin ve daha yükseklere uzanıyor. Çadırlar, portatif bez yatak, hamaklar, uyku tulumları, portatif masa, sandalyeler, çadır dolapları, sırt çantaları, buz sandıkları, balıkadam elbiseleri, balik zıpkınları, olta takımları, aydınlatma fenerleri en fazla rağbet gören kamp malzemelerini oluşturuyor. Kamp malzemelerini Karaköy kat otoparkı arkasında bulunan Sürmeli ve outdoor galerilerinde bulabilirsiniz.


Karaköy Maliye Caddesi Sürmeli tel. 0212.293 64 29 - Outdoor tel. 0212. 249 37 39

OTANTİK TURİSTİK, HEDİYELİKLER, OTANTİK SHOP'DA


Karaköy -Tünel arasında bulunan Yüksek Kaldırım Caddesi Beyoğlu'nun devamı ve Galata Kulesinin güzergâhında bulunması nedeniyle gençler, yerli yabancı turistler bakımından oldukça rağbet gören yerlerin başında geliyor.
Kafelerin, restoranların, bar, müzik aletleri ve hediyelik eşya satıcılarının çokça bulunduğu tarihi mekanda hizmet veren yerlerin biri de Ekrem Baş'ın işletmesi Galata Otantik Shop.
Cam objelerin, seramiklerin zengin çeşitlerinin yanı sıra bilhassa kendi tasarım ve yapımı olan çevresine mistik hava katan, renk ahenk abajurlar, vitray çalışmalar turistlerin büyük ilgisini çekiyor.
El işi fincan takımları, Kütahya, İznik çinileri, çeşitli biblolar, çini kapı numaraları, kar küreleri, hediyelik objeler, dokumalar, İstanbul temalı çok zengin magnet çeşitleri bulunabiliyor.
Galata Otantik Shop Yüksek Kaldırım Caddesi No:1/A Ekrem Baş. gsm: 0535 623 83 29

İŞPORTA TEZGAHLAR KARAOKE MİKROFONLARLA DOLU
Çin malı kendinden hoparlörlü Mikrofonları kordonuyla beraber 50 TL.

Eminönü'nde işporta tezgâhlar Karaoke mikrofon dolu. Çin malı kendinden hoparlörlü Mikrofonları kordonuyla beraber 50 TL. İstediği müziğe eşlik etmek isteyenler bu mikrofonları müzik setlerine giriş yapabildikleri gibi, Bluetoouth bağlantısı da olabiliyor. Cazip renkli mikrofonlar yeni yıl öncesi tezgâhları süslerken şarkı söylemeyi, melodilere eşlik etmeyi sevenleri memnun ediyor.
Mahalle arasında arsa kalmadığı için ülkede futbolcu yetişmediğinden yakınanlara karaoke mikrofonları bu defa bir başka sektörde müzisyen yetişmesine olanak sunacak.

RESMİ GÖSTEREN ASIL ÇERÇEVESİ OLUYOR...
Hiç şüphe yok ki resmin güzelliği kadar çerçevenin resme uygunluğu da büyük önem taşıyor.
Tablonun taşıdığı renkler kadar yansıttığı dönemi de çerçevenin antik ya da modern olmasını gerektiriyor.


Çerçeve yaptırırken seçilen çerçevenin ebadı, çerçeve kalınlığını etkiliyor büyük ebatlı çerçeveler camın ağırlığı ile esneme yapabileceği ve zamanla bel vermemesi için daha kalın çerçeveler seçiliyor. Çerçeve monte işlerini yapan Enes Dağdeviren çerçeveler özel sert plastik ve ahşap olarak sınıflanırken bir çerçevenin yapımı dört aşamada gerçekleştiğini belirtiyor.
Ahşap görünümlü plastik, altın yaldız, gümüş, çeşitli renk ve formlarda bulunan zengin çeşitlerden seçilen çerçeve giyotin adlı makinede düzgün ve köşe açılarına sadık kalınarak kesiliyor.
İkinci aşamada yine hassas çakma makinesinde köşeler gönyeli olarak birleştiriliyor.
Üçüncü aşamada çerçeve camlı sipariş ise 05 mm kalınlığında rahat görüş sağlayan, parlama yapmayan cam kesiliyor.
Son aşamada arkasına kalın mukavva konup, açılır kapanır özellikli çelik şerit çakan çakma aleti ile camlı ve fon mukavvası sabitlenirken dik veya yatay kenara denge noktasına asma kulpu takılıyor.
Yaklaşık 15-20 dakika süren çalışma sonrası çerçevelenen resim veya afişiniz duvara asılmaya hazır hale geliyor. Karaköy Tünel sokağı paralelinde hizmet veren Güler Cam Pleksiglas, lazer kesim, Led Tabela Sistemleri, cam, ayna, dekorasyon, yağlıboya tablo ve sanatsal çerçeve atölyesinden titiz ve ekonomik fiyatlarla siparişler hazırlanıyor.
Güler Cam Pleksiglas: Şht Teğmen Hüseyin Sofu Sk No: 9 Karaköy - İst. Tel no: 0(212)245 45 12

DEĞİŞMEYEN LEZZETİYLE YEPYENİ BİR MELİS

Turşu deyince tazeliği ve gerçek turşu lezzetini bir arada sunan Melis Turşuları yenilenen imajıyla sofraların değişmez tamamlayıcısı olmaya devam ediyor.
İzmir'in bereketli tarlalarından toplanarak mevsiminde en taze mahsulle hazırlanan Melis, yenilenen ambalajı ve değişmeyen tadıyla raflardaki yerini alıyor.


Geleneksel turşu tadını geçmişten bugüne değişmeyen en lezzetli haliyle sofralarla buluşturan Melis, sıcak ve modern çizgilere sahip yeni imajıyla farkını yine ortaya koyuyor.

Sevgiyle ektiği ve özenle topladığı taptaze ürünlerini kısa sürede cam kavanozla buluşturan Melis Turşuları, geleneksel ruhu kaybetmeden tasarlanan ahşap desenli yeni etiketi ve doğallığı temsil eden yepyeni ambalajıyla raflarda.
Kornişon, salatalık ve çok çeşitli turşuların yanı sıra közlenmiş, konserve sebzeler ve zengin sos seçeneklerindeki iddiasını da yıllardır sürdüren Melis, deneyenlerin bir daha asla vazgeçemediği eşsiz lezzetleriyle mutfaklardaki önceliğini koruyor.
Melis'in kurulduğu ilk günden bu yana lezzetinden ödün vermeyen tüm ürünleri yenilenen şık imajıyla birçok satış noktasında tüketicinin beğenisine sunuluyor.
Melis damaklarda klasikleşen özgün tadını bu kez, geleneksel dokuyu ve modern tasarım detaylarını harmanlayarak yenilenen yüzüyle her öğününüze taşımaya devam ediyor.

HER ZEVKE GÖRE HEDİYE D&R'DAN
Birbirinden renkli, eğlenceli ve farklı yeni yıl hediyeleri D&R dünyalarında sizleri bekliyor.

Kitaptan müziğe, filmden elektronik ürünlere, oyundan hobiye, hediyelik eşyadan kırtasiyeye kadar geniş bir yelpazede eğlence ve kültür ürünleri ile ziyaretçilerini buluşturan D&R, yeni yılda da sevdiklerini mutlu etmek isteyen ve birbirinden farklı hediye seçeneklerini tek bir noktada bulmak isteyenler için sayısız alternatifler sunuyor. Kitapseverler için
Ayşe Kulin'in yeni kitabı Kördüğüm, Nilay Örnek'in Bütün İyiler Biraz Küskündür, Dan Brown Başlangıç gibi son dönemlerin en çok ilgi gören kitapları ile Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar, Sabahatin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna, Stefan Zweig'ın Satranç gibi zamanın eskitemediği kitaplar, Hasan Ali Toptaş, Ahmet Ümit, İlber Ortaylı,İclal Aydın, Barış Muslu gibi yazarların imzalı kitapları, ayrıca kitap ve tablet tutucu stantlar, kitabın yanında kahve için "booklover" logolu kupalar
Müzikseverler için
Yılın en sevilen şarkılarının yer aldığı CD'ler, her yerde müzik dinlemek için rengarenk blutoothlu spekearlar, kulaklıklar, müzik setleri
Film severler için
En yeni yerli ve yabancı filmlerin DVD'leri, ödüllü filmler, evde sinema keyfi için sinema sistemleri, projeksiyonlar Seyahatseverler için
Şehir rehberleri, seyahat temalı not defterleri ve seyahatin olmazsa olmazı müzik için çeşit çeşit kulaklıklar, seyahat çantaları Fotoğraf meraklıları için; dijital ve analog fotoğraf makineleri,instax kameralar, fotoğraf baskı ürünleri, aksiyon kameraları Nostaljikler için; pikaplar, plaklar, müzik kutusu, nostaljik tasarım radyo ve retro duvar panoları Romantikler için;
çiftler için hem romantik ve keyifli bir oyun olan Aşk Dolu Kalp, 10 kitaptan oluşan romantik set
Teknolojiseverler için
VR gözlükler,go pro kameralar, akıllı telefonlar, robotlar, dronelar
Oyunseverler için
X BOX ve Playstationlar, yeni yılda evlerinde keyifle oyun oynamak isteyenler için kutu oyunları, puzzlelar, maket ve modeller Sportifler için; mataralar, yoga matları, pusulalar, sport watchlar, spor malzemeleri
Çocuklar için
Her yaş ve zevke göre peluştan elektroniğe her çeşit oyuncak, boya setleri
İllaki yeni yıl konseptli hediye isteyenler için
mumluk,tealight, notluk, bardak altlığı ve fincandan oluşan yeni yıl hediye seti
Kararsızlar için
İstediğiniz miktarda para yükleyebileceğiniz ve yıl boyunca D&R mağazalarında kullanılabilecek D&R hediye kartı
Kendine hediye almak isteyenler için

yeni yılda yeni sayfalar açacak rengarenk defterler, kalemler, ofis gereçleri, organizer ve ajandalar, takvimler
Siz de, yeni yılda sevdiklerinize unutamayacakları bir yeni yıl hediyesi vermek ve 2018' i unutulmaz kılmak istiyorsanız, bu yılı D&R mağazalarına ya da dr.com.tr'ye uğramadan bitirmeyiniz.

Kış Geliyor, Hava Soğuyor, Ne Demişler "AYAĞINI SICAK BAŞINI SERİN TUT"
Eskilerin söyleyişi günümüzde geçerliliğini koruyor. Ayak üşümesi ile romatizma, mide, baş ağrısı, bağırsak, prostat, yumurtalık problemlerine kadar uzanan birçok sorunun temel nedeni sayılıyor.

Bu nedenlerle yapılması gerekenlerin başında kış mevsiminde yerden gelen soğuklara karşı tedbir almak olacaktır. Yaşadığımız kentin neredeyse tamamının zemini betonla kaplı, geçitler, köprüler gibi kalan diğer kısımlar ise ya asfalt ya taş ya metal. Çalışma yerlerinde ise tabanların çoğu soğuk.
Bu durumlara karşı eski dönemlerde oturarak masa başında çalışanlar ayakların temasını zeminden kesmek için ahşap ayaklıklar yapmışlar. Günümüzde devlet memurları artık eskisi gibi değil tamamı ısıtılan binalarda çalışıyor.
Fakat güvenlik görevlileri, kulübede çalışanlar için ayaklık kullanımı hala geçerliliğini koruyor.
Gelişen teknoloji sayesinde bu ayaklıkların rezistanslı olup elektrikli ısıtıcı tablalara dönmüş olanlarda mevcut.
Ayak ısıtmanın en pratik yolu ise beş liradan başlayıp 35 TL'ye uzanan ayakkabı içine yerleştirilen yün keçeler. İstanbul Eminönü Yeni Cami önü başta olmak üzere ayakkabı boyacılarında veya her lostra salonu bulunabilen keçeler, hem kalınlıkları ile en az bir santim boy uzatıyor, hem de ayağı nispeten sıcak tutuyor.
Ayağın şeklini alan, destek sağlayan, yıkanabilir özellikli keçeli süngerler, diz ağrılarını azaltıp, rahatlama sağlıyor. Yine de ayak numarasına göre keçe seçerken bir numara büyük alıp, kendi ölçülerinize göre ucundan kesmek alınan keçenin küçük gelmesinden daha iyi sonuç alınmasına yarıyor. Ayaklık için iki yan panel, bir kaç çıta işinizi görüyor.

"AYAKKABI ÇANTA TUTKUNUYSAN SEN DE BOYNERLE"
Eskilerin söyleyişi günümüzde geçerliliğini koruyor. Ayak üşümesi ile romatizma, mide, baş ağrısı, bağırsak, prostat, yumurtalık problemlerine kadar uzanan birçok sorunun temel nedeni sayılıyor.

Kadın şıklığının en önemli tamamlayıcısı çanta ve ayakkabı zengin seçenekleriyle Boyner'de Boyner, zamansız şıklığın simgesi stilletto ve topuklu çizmelerden, günlük giyimi rahatlıklarıyla tamamlayan kışlık spor ayakkabı ve botlara birbirinden zengin seçenekle kış aylarını sıcacık, bir o kadar da stil dolu bir mevsime dönüştürüyor.
Deri, bilekten bağlı, topuklu ayakkabı ve stilettolar günün her saatinde ve gece şıklığında stillere eşlik ederken, gün içinde rahatlığını ön planda tutan kadınlar seçimlerini etek, elbise ve pantolonlarla en iyi şekilde kombinlenebilen botlardan yana yapıyor.
Kadınların vazgeçilmez aksesuarı çanta ise zengin seçenekleri ve farklı zevklere hitap eden modelleriyle Boyner'de çantaya duyulan aşkı daha da alevlendiriyor. Birçok farklı tarzda kombini tamamlayabilen genç, eğlenceli, renkli ve trendy modeller, klasik tarzından vazgeçemeyenler için zamansız seçimler çanta tutkunlarını bekliyor. Boyner, stil sahibi erkekler için de sezonun en gözde parçalarını bir arada sunuyor Boyner'in erkek ayakkabı koleksiyonunda yer alan klasik, spor ve spor şık seçenekler erkeklerin hayatlarına renk katıyor.
Her erkeğin kendi tarzına özel ayakkabıyı bulabileceği koleksiyonda sadece Boyner'de satılan markalar da tasarım, şıklık ve konforlarıyla öne çıkıyor.
Erkeklerin sonbahar-kış kombinlerini ise trendy modelleriyle sırt ve omuz çantaları tamamlıyor.
Boyner'in zengin ayakkabı ve çanta koleksiyonunda yer alan; Love Moschino, Guess, Versace Jeans, Calvin Klein, U. S. Polo ASSN., Zuma, Tommy Hilfiger, Beymen Studio, Bub, İnci, Pierre Cardin, Fabrika, Divarese, Nine West, Aldo, George Hogg, Hush Puppies, Sebago, Camper, Clarks, Lumberjack, Dockers, Dexter, Caterpillar, Harley Davidson, Greyder, UGG, Adidas, Nike, Under Armour ve Skechers, gibi dünyanın ve Türkiye'nin en iyi markaları uygun fiyatlarla Boyner.com.tr veya Boyner mağazalarında modaseverleri bekliyor.

Yağmurda özgürce dolaşmak için bir çanta yeter!

Bir çanta ile hem stil sahibi olmak hem de yağmur, güneş ve rüzgardan korunmak mümkün mü? Boyner'in zengin koleksiyonunda yer alan Morikukko marka, kapüşonlu sırt çantaları ile hem stil sahibi olmak hem de yağmurdan, rüzgardan, güneşten korunmak mümkün! Özel olarak elde dikilen, birbirinden renkli ve enerjik desenleri ile büyük ilgi çeken Morikukko sırt çantaları kapüşon özelliği ile soğuğu, rüzgarı, yağmuru ve güneşi engelliyor. Yetişkinler ve çocuklar için iki ayrı boyda üretilen kapüşonlu çantalar ani bastıran yağmurda şemsiye ya da yağmurluk arama telaşını ortadan kaldırırken, hafifliğiyle kullanım rahatlığı ve konfor sunuyor.
Morikukko kapüşonlu sırt çantalarını ister trekking yaparken, ister işe giderken, ister okul çantası, ister spor çantası olarak ya da günlük gezilerinizde kullanabilir, stilinizle fark yaratabilirsiniz

Koton Beauty ile Güzelliğinize Özgün Bir Dokunuş Yapın
Yenilenen Koton Beauty içinde yer alan Terracotta serisi, cilde ipeksi bir dokunuş yapıyor.

Özel ince sedeflerle geliştirilmiş formülleri ile kuru kullanımda doğal ve pürüzsüz bir görünüm yaratan ürünler, ıslak kullanımda da daha yoğun ve çarpıcı renkler ortaya çıkararak belirgin ve yoğun bir duruş sergiliyor.
Koton Beauty Terracotta allığın satensi renkleri ile farklı stillere istenilen etkide mükemmel yansımalar katılıyor.
Uzun topukların yarattığı çarpıcı ve göz alıcı etki artık kirpiklerinizde... Kalın kıl fırçası ile kirpikleri tek tek ayıran ve kremsi, yumuşak formülü ile kalınlaştırarak yüksek hacim sağlayan Oversize Volume maskara, tek katta kirpiklere güçlü hacim ve yoğun siyah rengi vererek bakışları ön plana çıkarıyor.
Uzun kirpik isteyenlerin vazgeçilmezi Magical Kirpik uzatıcı maskara, kirpikleri tek tek yakalayıp uzatıyor, topaklanma yapmayan formülü ile mükemmel uyum içerisindeki ola plastik fırçası sayesinde de gözlere yeni bir boyut kazandırıyor.

Zengin sedeflerden oluşan, topaklanma yapmadan tek katta yoğun renk veren ve gün boyunca ilk tazeliğini koruyan farlar ise Koton Beauty'nin en gözde ürünleri arasında yer alıyor. 4'lü farların mükemmel uyumlu renkleri, bakışları doğal ama çarpıcı kılıyor. Doğal ve mükemmel görünümlü kaşlara sahip olmak Koton Beauty kaş şekillendirme seti ile artık çok kolay. Etkileyici görünümlü kaşlar yaratmak için gerekli olan tüm malzemeler, kaş şekillendirme seti içerisinde yer alıyor.
İçerisinde bulunan mini kıl fırçaları ile istenilen kaş şekli yaratılırken, sünger fırça sayesinde istenilen tonda farlar kolayca kaşa uygulanabiliyor.
Etkileyici gülümsemenizin sırrı Koton Beauty'de Zaman sıkıntısı yaşayanlar için pratik makyajdeneyimi sunan, doğal renkleriyle ve çok fonksiyonlu formülüyle ön plana çıkan Koton Lip&Cheek, normal mat ruj gibi dudaklara, krem allık gibi yanaklara uygulanabiliyor. Mat ve kadifemsi renkli rujların yanı sıra doğal parlaklık veren ve hafif renklerle ıslak görünüm sağlayan rujlar ise gülüşünüze renk katıyor.
Koton Beauty makyaj ürünleri seçili Koton Mağazalarında ve online alışverişin adresi koton.com'da satışta!

Deniz Temalı Objeler, balıkçı malzemeleri dekoratif süs eşyası oldular.

Dekoratif eşyalar arasına balıkçı olta ve ağ takımları, çapalar, dümenler, gemici feneri, usturmaçalar, can simitleri, şamandıralar, halatlar dâhil her türlü tekne takımı da girdi.


Dekoratif eşyalar, arasına balıkçı olta, ağ takımları, çapalar, dümenler, usturmaçalar, simitler şamandıralar dâhil her türlü tekne takımı da girdi. Gemi eskisi olarak bilinen gemilerden sökülmüş parçaların yüksek fiyatlara satılması nedeniyle, orijinallerine benzer nitelikli yeni yapım parçalarıyla karşılanıyor.
Denizi çok seviyor, evinizin bir köşesine, balkonunuza varsa bahçenize salaş balıkçı kulübesi veya kaptan köşkü havası vermek istiyorsanız ilk alacağınız malzemeler arasında, bir can simidi, birkaç metre ağ ve balıkçı feneri, bir dümen ile başlıyor. Her rengi bulunan naylon ağın metresi beş TL, can simidi ise 40 TL den, normal fener 20 TL fiyatlanıyor.


Bunların dışında ahşap veya pirinç malzemelerle dekorunuzu zenginleştirebilirsiniz. Sarı renkli pirinç bir lomboz, cromaj aksesuarları veya ahşap yapım bir gemici dümenini masa ya da tavan lambası olarak kullanabilirsiniz.
Halatlardan yapılmış şık tavan abajurları, değişik bir aydınlatma vaad ediyor. Gemici fenerleri pirinç olup genellikle çift satılıyor fakat tek almak isterseniz tek 150 TL, Silyon Feneri 4 boy olup 450-600 TL arası değişiyor.
Ahşaptan yapılmış balık, kürek, çapa üzerine yazılmış "Hoş geldiniz" tabelası 20-30 TL. Çapa üzerine konulmuş termometre, ahşaptan yapılıp boyanmış balık maketleri, çeşitli kalınlıkta keten halat düğümleri, dekoratif halat örgülerden üretilmiş usturmalar, makaralar, tekne maketleri, rüzgârgülleri, deniz kabukluları bulunduğunuz yere bambaşka bir hava kazandırabilir.
Deniz Ticaret'te dekoratif ağlar isteğe göre ölçülendirilip örülüyor. Deniz temalı tüm malzemeleri ve bilumum yat aksesuarlarını Galata Köprüsü Karaköy ayağı yakınında bulunan dükkândan temin edebilirsiniz.


Deniz Ticaret Tekne ve Yat Malzemeleri: Fermenciler Caddesi No 79 Karaköy/İstanbul Tel: 0(212) 244 08 53

Saati Hatırlatırken Zamanı Durduran Guguklu Saatler!
Zaman su gibi akıp gidiyor, oysa nostaljik guguklu saatlerinde zaman aksa da dönem hep aynı kalıyor.

Üstelik guguklu saat kuşunun sesi, müzik eşliğinde balerinlerin dansı, değirmenin dönüşü geyik figürlerinin hareketi akan zamanı da saatin seyrini de cazip kılıyor.
İster bir dekoratif amaçlı duvara asmak üzere dağ evine, ahşap hâkimiyetli bir köşeye, ister salonunuza, ister yeni evli bir çifte kalıcı olmasını istediğiniz ev hediyesi olarak alabileceğiniz şirin ve estetik görünümlü guguklu duvar
saatleri uzak doğu ithal olup, pil gücüyle çalışıyor. Saat başlarında bulunduğu pencereden çıkıp öten kuşun sesine müdahale edebildiğiniz gibi saatten ayrı olan çalışan pilini çıkartarak sesini de kapatma imkânı bulunuyor.
İki yıl garantili olan guguklu saatlerin diğer çeşitlerini katalog modelleri içinden seçerek getirtebiliyorsunuz.
7'den 77'ye çocukların olduğu kadar büyüklerin de beğenisini kazanan guguklu saatler 550 TL ila 700 TL arası fiyatlanıyor. Normal duvar saatleri ise 100 TL den başlayıp 250 TL'ye dek uzanıyor.

Oğuzlar Saat: Saat Tamiri ve Bakım Servisi Ömer Çakmaksoy Hamidiye Caddesi Şah-As Han İş Hanı No: 6 Sirkeci/İstanbul Doğubank Bitişiği Tel: 0(212)513 23 59

SİZ YORULUN, O DİNLENDİRİR...
İtalyan mobilyacılığının ayrıcalıklı tasarımlarıyla öne çıkan markası NATUZZI, dinlenerek hayata karşı dinç durmak isteyen herkes için Re-vive'ı geliştirdi. Natuzzi Italia Stil Merkezi ve Yeni Zelanda mimari stüdyosu Formway Design işbirliğiyle tasarlanan Re-vive, kentlerin yorgun insanlarına sınırsız bir terapinin yanında benzersiz bir keyif de vaadediyor.
Fatih Kıral Mobilya & Dekorasyon'un NATUZZI ismini taşıyan Cemil Topuzlu, Levent ve Emaar Square AVM mağazaları dışında Bodrum, Antalya ve Florya'daki Fatih Kıral mağazaları içindeki NATUZZI'ye özel bölümlerde de bulabileceğiniz Re-vive, dünyanın ilk performanslı yatar koltuğu olma ayrıcalığını da taşıyor.
ONUNLA ARANIZDA SÖZSÜZ BIR İLETİŞİM VAR!
Kullanım sonrası "koltuk", "oturma", "dinlenme" kavramlarını sorgulamanıza sebep olacak Re-vive, yatar koltuklarda artık geleneksel hale gelen ve kol mekanizmasıyla işleyen sistemi bir kenara bırakıyor. Re-vive'ın özelliği vücudun hareketlerine, koltuk üzerinde aldığı ve almak istediği şekle sezgisel olarak yanıt vermek. Bu sayede, Re-vive'a oturan kişi ile Re-vive arasında ilk andan itibaren başlayan sözsüz iletişim, kullanıcı adına benzersiz bir koltuk deneyimi olarak yaşam boyu devam ediyor.
RAHATLIĞIYLA BÜYÜLEYECEK
Esneyerek geriye yaslanan, sizinle birlikte yumuşak ve kesintisiz olarak hareket eden, esnek sırt bölmesiyle insan ergonomisine uygun tasarlanan, hareketli kolları, döner kaidesi ve eğimli sediriyle üzerine oturanı sunduğu rahatlıkla büyüleyen Re-vive, vücudunuzun değişen konumuna göre aldığı her yeni şekil ve bu yeni şekle hızla intibak becerisiyle de eşsiz bir tasarım. Yenilik ve tasarımın bir araya geldiği NATUZZI Re-vive koleksiyonundaki Club, Lounge, Quilted, Suit ve Wing Back modellerinden biriyle yerinizden kalmak istemeyeceksiniz ve ancak Re-vive'ı bilenler, size sonuna kadar hak verecek.

BANYO FAYANSLARI ARASINDA Kİ KARARMALAR DERZ DOLGUSUYLA EN EKONOMİK VE EN PRATİK ŞEKİLDE USTASIZ YENİLENİYOR...
Banyo duvarlarını yeniden fayans kaplatsanız bile birkaç sene içinde fayans araları oluşturan derz dolgularının beyaz renklerinde nem ve biriken suyun kireçleri nedeniyle kararma baş gösterebiliyor.
Kararmalar her ne kadar deterjanlarla fırçalanıp temizlense de fayansların ilk döşendiği günkü gibi görünmüyor.
Bu kirli görünümü telafi etmek için çoğu zaman fayans aralarında ki temizlenmeyen kararmalara tornavida ucuyla kazıma yapılıyor. Böyle durumlarda bir tüp hazır derz fayans aralarına krem gibi sürülerek fayanslar renk ve eşit yükseklik kazanılarak yepyeni temiz görünüm sağlanıyor.
Derz tüpünü iyice çalkaladıktan sonra tüpü yatay olarak tutup hafifçe sıkarak kuru olan fayans aralarına sürebilirsiniz. Dolgu maddesini plastik esnek bir parça veya parmak ucuyla eşit olarak çatlaklara, fayans aralarına yedirebilirsiniz. Sürülen dolgu maddesi yazın dört beş saat sonra kuruyor.
Fayans üstüne taşan kısımları nemli bir bez veya süngerle silindiğinde dolgu artıkları fayanstın sırlı yüzeyine yapışmadığı için zahmetsiz bir şekilde çıkıyor, aralarda kalan kısımlar ise banyo fayanslarının yenilenmiş haline kavuşmasını sağlıyor.
Derzmatik, Derz Dolgusu gibi markalarda yapı marketlerinde, nalburlarda satılan kullanıma hazır derz dolgusu suya dirençli, küf ve mantar oluşumuna dayanıklı, esnek ve iç dış mekânda kullanılabilme özellikler taşıyor.
400 gramlık tüpü 14 TL civarında satılan plastik ambalajlı derz dolgu tüpü sayesinde usta çağırmadan tertemiz fayans kaplı banyo duvarlarına 15-20 dakikada kolayca sahip olabilirsiniz.

KISITLAMA YAPMADAN SU SARFİYATINDA TASARRUF MÜMKÜN....
Su Basınç Düşürücü Valf, su faturanızda hissedilir miktarda azalmada rol oynuyor.
Son aylarda artan su faturaları aboneleri şaşırtırken, su sebekesinden
basınçlı gelen suya gereğinden fazla hatta ihtiyaçtan fazla su bedeli ödeniyor.
Oysa Apartman girişine veya sadece kendi daireniz girişine vana yanına takılan küçük aparat, hem belirli miktar su tasarrafu sağlıyor, hem de su kullanılan rezervuar contası, kombi, çamaşır makinası gibi makinaların ömrünü uzatıyor, arıza sıklığını azaltıyor.
Su basıncını istenilen seviyeye düşüren valf, aşırı basıncın neden olduğu ihtiyaç fazlası su tüketiminde önemli tasarruf sağlarken, çıkış basıncını1-5 arası ayarlayarak borularda oluşan gürültüyü önlüyor.
Basınç değerinden kaynaklı vuruntuları önlüyor, yüksek basıncın armatürlere, cihazlara verdiği zararı kesiyor, uzun ömürlü kullanım sağlıyor, sessiz çalışıyor. Arzu edilirse basınç değerini gösteren manometre takılabilme imkanı sağlıyor. Ürün 8 bar basıncına göre çıkışı 3 bar olarak fabrika ayarı ile sunuluyor. İstenilen
düzeyde ayarlamak için gövdenin alt kısmında plastik kapak çıkartılarak içeride bulunan ayar vidası 5'lik alyan anahtar ile saat yönünde çevirilerek basınç artırılır veya ters yönde düşürülür. Ayarlanan basınç değerini görebilmek için ve istenen değere ayar için tesisat üzerinde ki musluktan kısa süre açma-kapama yapılması gerekir. Musluk kapalı iken okunan basınç değeri ayarlanan değer olup, su akışı sırasında bu değer düşme gösterir.
Bu cihazın özellikleri nedeniyle normal bir durum olarak sayılır.
Cihazın fiyatı ve takılması 180 TL civarında ödeme gerektirirken cihaz, beş yıl garanti vaat ediyor.

Kalekim'den seramik kaplamada hızlı çözüm: 'Rapitech'....
Kalekim, bir gün içerisinde kullanıma açılması gereken mekanlar için geliştirdiği, yüksek yapışma gücüne sahip seramik yapıştırma harcı 'Rapitech' ile hızlı çözümler sunuyor.


Kalekim, köklü Ar-Ge tecrübesiyle geliştirdiği yenilikçi ürünlerini, 'teknik çözüm' konseptiyle tüketici ve profesyonellerin kullanımına sunmaya devam ediyor. Seramik uygulamaları ürün grubunda yer alan Rapitech, hızla sertleşen yapıştırma harcı olarak 6 saat sonra mukavemet alarak derz dolgu uygulamasına imkan tanıyor.
Hızlı priz alan, yüksek performanslı, kayma özelliği azaltılmış çimento esaslı yapıştırma harcı Rapitech, yer ve duvar seramiği, granit, doğaltaş gibi kaplama malzemelerinin, beton, sıva, şap gibi yüzeyler üzerine yapıştırılmasında kullanılabiliyor. Mevcut seramik üzerine seramik kaplama uygulamalarında da rahatlıkla kullanılan Rapitech, dikey yüzey uygulamalarında kayma yapmıyor.
Yüksek yapışma gücüne sahip Rapitech, bir gün içerisinde kullanıma açılması istenen mağazalar, devlet binaları, kafeler, süper marketler, havaalanları gibi mekanlarda hızlı seramik kaplamak için kapsamlı bir çözüm sunuyor.

MAGNET'LERDE ÇEŞİT ÇILGINLIĞI HIZLA ARTIYOR!
Şirin ve bir o kadar da turistik değerlere sahip magnetlerin koleksiyonu hızla büyüyüp genişliyor.

Buz dolaplarının kapaklarını süsleyen mıknatıslı magnetler, dünyayı bir arada topluyor.
Gidilen ülkelerde ve kentlerde taşıması kolay olan hediyeliklerin başında mağnetler geliyor. Ekonomik fiyatlı magnetler gezilip görülen yerde yaşanan anıların sürekli kalmasına yardımcı olurken, yöresel özellikleri barındırması nedeniyle sempatik bir hediye yerine de geçiyor. Fiyatları beş ila 10 TL arasında değişen magnetler arasında tarihi eserlerin görünümleri, Beyoğlu Tramvayı, Galata Kulesi, Kızkulesi başta olmak üzere her ay genişleyeyen bir yelpaze içinde gemiler, otomobiller, balıklar, kediler, kaplumbağa, sandalet, Safranbolu, Bodrum Evleri, camiler, kaftanlar, semazenler, yeldeğirmeni, kapılar, pencereler, tekneler, dümen, şarap şişesi gibi kompozisyonla çeşitler ve meraklı koleksiyonerler artıyor.
VW ve diğer magnet çeşitlerini MEDİ Gift Shop Büyük Hendek Cad. No 4/D Galata Kulesine açılan yol üzerinde bulabilirsiniz. Tel: 0(212)245 2240


Kaliteli Uyku Artık Her Yerde!

Uzadıkça uzayan işler, rötar yapan uçaklar, her gün sabah akşam kat edilen yollar yorgunluk sayesinde uykuyu da beraberinde getiriyor.
Ostrich Pillow Uyku Yastığı ile artık her yerde rahatça uyuyarak dinlenebileceksiniz. Yola ve yolcuya dair tüm hizmetleri bir arada sunan Biletall, Ostrich Pillow Uyku Yastığı’nı Biletall Shop’ta yolcuların beğenisine sunuyor.
Sağlam ve yumuşak kumaşı ile başı ve boynun tamamını kaplayan, Ostrich Pillow her yerde uyuyabilme imkân tanıyor.
Otobüs camında, metroda, metrobüste, masada, ağaç dibinde hatta bankta…
İspanya’da öğle uykusu keyfi yapanlar için tasarlanan Ostrich Pillow Uyku Yastığı, her yerde rahat bir şekilde uyuma fırsatı sunuyor.

Yastığın yumuşak kumaşı, rahatlıkla nefes alabildiğinden asla terletmiyor. Fiyat:75,00 TL .

KORKMAZ MANGALET SEZONU AÇILDI!
Türkiye'nin 46 yıllık yerli üretici markası Korkmaz, ızgara severlerin keyfini ikiye katlayacak Mangalet Grill ile fark yaratmaya devam ediyor. Dumansız pişirme özelliği ile mangal keyfini her yerde yaşatan Mangalet Grill, et, tavuk, balık ve sebzelerin besin değerlerini de koruyarak sağlıklı ve lezzetli bir alternatif sunuyor.

Korkmaz'ın Mangalet Grill'iyle ise mangal sezonu hiç bitmiyor. Mangalet Grill'in dumansız pişirme özelliği, ergonomik kulpları, bulaşık makinesinde yıkanabilen yanmaz yapışmaz granit kaplı ızgarası mangal keyfini zirvede yaşatıyor. Üstelik Mangalet Grill, çıkarılabilen fişi sayesinde istenildiğinde ızgara ile servis yapabilme imkânı sunuyor.
Korkmaz Mangalet Grill, ısıyı eşit olarak dağıtan ve uzun süre ısısını koruyan yanmaz yapışmaz granit kaplı ızgarası ile mükemmel bir performans sunarak, pişirilen tüm yiyeceklerin besin değerlerinin korunmasına yardımcı oluyor. Mangalet Grill, 299 TL'lik fiyatı ile mangal severlere, kömür ve odun zahmetine girmeden gerçek mangal keyfini yaşatıyor.

Deborah Milano’dan kaş devrimi
Kaşlar, bu sezon sonbahar-kış makyajında hiç olmadığı kadar ön planda! İnce ya da kalın, doğal ya da daha belirgin, etkileyici ve karakteristik…
Siz de Deborah Milano’nun yeni koleksiyonuyla kaş devrimine hazır mısınız?

Kaş Maskarası
Tüm kaş renkleri için ideal olan maskara, kaşlara dolgunluk kazandırırken kolayca şekil almalarını sağlar. 2 farklı rengiyle kaşlarınıza renk verir, kaş makyajını sabitlemeye yardımcı olur.
Tek başına ya da diğer ürünlerle birlikte kullanabilen Deborah Milano kaş maskarası, içeriğindeki özel kompleks sayesinde kaşları beslerken nemlendirir. Kaşların daha sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olan maskara özel aplikatörü sayesinde tek bir kat uygulamayla bile saatler süren kalıcılık sağlar.
Kaşlarınıza doğal görünüm verir. Fiyat:19.90 TL
24Ore Extra Otomatik Kaş Kalemi
Çarpıcı bakışlar için kusursuz kaşlara sahip olmak gerekir. İşte Deborah Milano, ideal kaşlar için 24OreExtra otomatik kaş kalemini yarattı. Özel olarak geliştirilmiş ucu sayesinde kolayca uygulanan kaş kalemi, ideal kaş yayı çizilmesine, içinin doldurulmasına, kalemin arkasında yer alan fırça ise kaşlara şekil vermeye yardımcı olur.
Üç rengi bulunan kalem, her kaş tipi için uygun. Fiyat: 39.90 TL
Kaş Pleti
Deborah Milano kaş paleti günün her saatinde mükemmel kaşlara sahip olmak isteyenler için ideal. Kaşları kusursuzlaştırmak, biçimlendirmek ve dolgunlaştırmak için tasarlanmış. İki farklı renkteki fardan koyu olan boşlukları doldurmayı, açık renk ise tüm kaşa homojen görünüm sağlar. Sabitleyici olan şeffaf renk ise kaşların gün boyu kusursuz görünmesine yardımcı olur.
Küçük bir cımbız ve 2 fırçaya sahip olan setin iki renk seçeneği var. Fiyat: 48.90 TL.

Sport in Street, sezon trendlerini yakından takip edenlere ve rahatlığına önem verenlere şehir yaşamında rahatlıkla kullanabilecekleri alternatifler sunuyor.


Koleksiyonunda kadın, erkek ve çocuklar için onlarca çeşit yer alan Sport in Street, sezon trendlerini yakından takip edenlerin ve rahatlığına önem verenlerin şehir yaşamında rahatlıkla kullanabileceği alternatifler sunuyor.
Tek renk modellerin ön plana çıktığı yeni sezonun favori rengi ise yine beyaz...
Her tarz kıyafetin altında şık bir görünüm sağlayan beyaz sneakerlar, bu ilkbahar yaz sezonunda da sokakları hakimiyeti altına alacak.
Taban teknolojileri de bu sezonun öne çıkanları arasında yer alıyor ve bahar renkleri ile birleşiyor.
Tabanlarda ve bağcıklarda renkli detayların sıklıkla kullanıldığı yeni sezon sneakerlarda, pastel tonlar da çok kullanılan renkler arasında yer alıyor.
Sezonun en hit trendlerinden denim detaylar da sneaker modellerinde kendine yer buluyor. Nefes alan aqua modeller ise yaz mevsiminin favorisi olacak gibi duruyor.
Her yaşa ve her tarza hitap eden birçok model ve renk seçeneğindeki sneaker modellerini bir arada bulabileceğiniz Sport in Street mağazalarında, Nike, Adidas, Kinetix, Lumberjack, Puma, Reebok, Dockers by Gerli, Hummel, Skechers gibi kendi kategorisindeki lider markaların sneaker modelleri de sizleri bekliyor.
Sport in Street'in sneaker ve performans ayakkabı modellerini daha yakından görebilmek için Sport in Street mağazalarını veya sportinstreet.com.tr'yi ziyaret edebilirsiniz.

PUMA İLKBAHAR-YAZ 2017 'BU SENSİN' KAMPANYASI
PUMA, geçtiğimiz yıl başlattığı 'BU SENSİN' ateşini canlı tutmaya ve dünyanın her yerindeki tüm kadınlara özgüven aşılamaya devam ediyor.
Sportif ve feminen şıklığı bir araya getiren Suede Heart, pastel renk seçenekleri ve fiyonk olarak bağlanabilen sıra dışı bağcıklarıyla dikkat çekiyor. 'Kendin olmak için sen ol. #BuSensin' mesajına sadık kalan yeni kampanya fotoğraflarında, Neslihan Atagül Doğulu en doğal, en samimi haliyle görüntüleniyor.
PUMA İlkbahar-Yaz 2017 koleksiyonunun en güzel parçalarını giyen Doğulu, verdiği pozlarla "kendine ve tarzına güvenen, kendi kurallarını kendi koyan, hiçbir şeyden taviz vermeyen güçlü kadın" imajını kusursuz biçimde yansıtıyor.

Kampanyada yer alan yeni Suede Heart modeli, iki farklı bağcık seçeneğiyle geliyor. Kurdele şeklinde bağlanabilen kadife şerit veya ayakkabının tarzını değiştiren kalın bağcıklar arasında seçim yapılabiliyor. "Aruba Mavisi", "Prizma Pembesi" ve "Neon Sarısı" olmak üzere üç pastel renk çeşidi olan modeli, çok farklı şekillerde kombinlemek mümkün: kısa paçalı pantolon, jean, tayt, etek pantolon – seçeneklerin sonu yok. PUMA 2017 yılında Basket Heart modeli ile başlattığı güçlü yükselişini Suede Heart ile daha da yukarı taşıyor. Her dört ayda bir kalpleri çalan PUMA'nın Suede Heart modeli, 369 TL fiyatıyla tüm PUMA mağazaları ve seçkin satış noktalarında bulunabiliyor.

Yeni yılda daha cesur, daha güzel
Eski bir Mısır inanışına göre turmalin, derinliklerden yeryüzüne çıkarken, gökkuşağından geçmiştir ve bu nedenle gökkuşağının renkleri bu taşa hapsolmuştur. Turmalin taşı, ender rastlanan bir enerji akışına sahip ve yaratıcı tarafınızı güçlendirme özelliğiyle, My Destiny Collection’a ilham veriyor.

Oriflame My Destiny Collection yeni yıla özel yoğun siyah Wonder Lash Maskara ve sezonun en trendy renklerinden oluşan göz farlarıyla kendinizi eşsiz hissetmeye hazır mısınız?

Tıpkı gökkuşağının renklerine dahil olmak gibi…
5’i bir arada Wonderlash maskara yılbaşına özel sunumuyla, daha hacimli, kirpiklere uzunluk veren, kıvrım özelliğinin yanı sıra kirpiklere bakım yaparak tek tek ayıran özelliğiyle oldukça iddialı.


Maskarayı tamamlayan The One Bold Intensity Far paleti de farklı renk tonlarıyla yılbaşı göz makyajınızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Önemli olan bakışlar diyenlerdenseniz, bu iki ürün ile yeni yılı güzel bakan gözlerle karşılamaya hazırlanın.

VICTORIA'S SECRET

Baş döndürücü Tease şimdi yepyeni koleksiyonuyla mağazalarda!
Baharın renkli enerjisi, Tease’in çiçek açan bu yeni kokusunda hayat buluyor.
İçeriğindeki tatlı orkide, bahar laleleri ve vanilya kreması ile sizi tazeleyerek enerji veriyor.
Modern çiçeksi notalar, Victoria’s Secret’ın parfüm uzmanları tarafından baharın tüm enerjisini yansıtmak için turunç ve sulu meyvelerin tazeliğiyle Tease Flower parfümünde buluştu

Efsane koku Tease’in klasikleşmiş ambalajı, yeni koleksiyonunda neon renkli 3D çiçek figürleri ile modern bir sunuma dönüştürüldü.
Bu yepyeni ve benzersiz koku ailesinin vücut spreyi, losyonu, rollerball ve pafümü baharda tazelenmek için mağazalarda sizleri bekliyo
r!

Victoria's Secret, iç çamaşırı ve güzellik ürünleri konusunda lider bir marka olarak modadan ilham alan modern koleksiyonları, prestijli parfüm ve kozmetikleri, tanınmış süper modelleri ve dünyaca ünlü defileleri ile alanındaki öncülüğünü sürdürüyor. Limited Brands grubuna dahil olan Victoria's Secret, 1000'den fazla iç çamaşırı ve güzellik mağazası, ürün katalogları ve VictoriasSecret.com internet sitesi üzerinden satış yaparak müşterilerinin diledikleri yer ve zamanda alışveriş yapmasına olanak veriyor.

KAŞLA GÖZ ARASINDA
Yüz güzelliğinin en önemli öğelerinden biri olan kaşlar, yüz ifadesi ve bakışların etkisinde büyük rol oynar. Kaşlar, bu sezon sonbahar-kış makyajında hiç olmadığı kadar ön planda!
İnce ya da kalın, doğal ya da daha belirgin, etkileyici ve karakteristik…
Elbette kaşları tamamlayan göz makyajı da bir o kadar etkili olmalı. Siz de Oriflame’in yeni koleksiyonunda yer alan kaş ve göz ürünlerini keşfetmeye hazır mısınız?

Yüz ifadenizi etkileyen ve bakışlarımızı bütünüyle değiştiren kaşlarımızı şekillendirirken, bazı ufak detaylara dikkat etmemiz yeterli.

KAŞLARDA DOĞAL DOLGUNLUK:
2 renk tonuyla doğal kaş görünümü veren, vaks ile kaş şeklini sabitleyen Kaş Seti tam da size göre…

KOLAY UYGULANAN YOĞUN RENKLER:
Pürüzsüz dokusu ve yoğun renkleriyle göz makyajında istenilen görünümü yaratan, gözün alt iç kısmına da rahatlıkla uygulanan Göz Kalemini çantanızda bulundurun.

KAŞ VE KİRPİKLERE GÜÇLÜ BAKIM: Lash Revive Kompleks ile kirpik ve kaşların canlılığını artıran, besleyerek güçlendiren Jel, farklı ve etkili…

KİRPİKLERDE UZUNLUK VE HACİM ETKİSİ:
Kirpiklerinize istediğiniz görünümü vermeyi sağlayan Maskara. İnce başlığı çevirin, kirpikleriniz uzasın: kalın başlığı çevirin, kirpikleriniz dolgunlaşsın

Doğa tutkunlarına özel teknolojik aksesuarlar !
SBS imzasını taşıyan ve Türkiye'de Aksoy Bilişim güvencesiyle sunulan ürünler, doğada uzun saatler geçirenlerin farklı ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Akıllı telefonlar için özel cebi bulunan sırt çantası ve powerbank olarak da kullanılabilen LED lamba gibi ürünler, doğa sporlarından alınan keyfi ikiye katlıyor.

İtalya'nın önde gelen mobil aksesuar markası SBS, doğa sporları ile uğraşırken teknolojiden mahrum kalmak istemeyenlere de özel ürünler sunuyor. SBS distribütörü Aksoy Bilişim güvencesiyle Türkiye pazarına sunulan ürünler, Turkcell Flagship mağazaları, turkcell.com.tr ve Şengüller Turkcell İletişim Merkezleri'nin yanı sıra ülke genelindeki seçkin aksesuar mağazalarından temin edilebiliyor.
Telefonlar için özel cepli sırt çantası
Şık tasarımı ve hafif yapısı ile doğa yürüyüşleri yapanların en yakın arkadaşı olmaya aday SBS spor sırt çantası, bel klipsi ile vücudun adeta bir parçası haline geliyor ve hareketleri kısıtlamıyor. Çanta, akıllı telefonlar için geliştirilen özel cebi ile de fark yaratıyor. 5,5 inç ve altındaki ekran büyüklüğüne sahip akıllı telefonların konabildiği bu cep, cihazın dokunmatik özelliklerinin de kullanılmasını sağlayarak, özellikle yürüyüş sırasında GPS ve diğer uygulamalardan yararlanmaya yardımcı oluyor.
Maceranıza müzik eşlik etsin
Doğadaki macerasına müziğin de eşlik etmesini isteyenler için geliştirilen SBS Bluetooth hoparlör, IPX4 standardındaki suya dayanıklı yapısı ile dikkat çekiyor. 10 metreye kadar kablosuz müzik keyfi sunan 5W çıkış gücüne sahip ürünün üzerinde, gelen telefon çağrılarını yanıtlamak ve sonlandırmak için butonların yanı sıra 3,5 mm'lik jak girişi yer alıyor. Askı kayışı ise ürünün bileğe takılarak taşınmasını kolaylaştırıyor.
Hem lamba hem powerbank

4W gücünde LED lambası bulunan bu ürün, akıllı telefonlar için şarj kaynağı olarak da kullanılabiliyor. Üç farklı güçteki aydınlatma moduna ek olarak SOS modu da bulunan ürün, lamba olarak kullanıldığında 5 bin saate kadar çalışabiliyor. Plaj akşamlarındaki eğlenceleri ya da kamp yerlerini karanlıktan kurtaran SBS LED lamba, 8800 mAh kapasitesi ile akıllı telefonların şarj edilebildiği son derece güçlü bir enerji kaynağı olarak da kullanılabiliyor.
Ultra hafif kafa lambası
Ultra hafif yapısı ile tırmanma gibi ekstrem sporlarla uğraşanların yanı sıra koşucuların da kullanabileceği SBS LED kafa lambasının SOS dahil dört farklı aydınlatma seviyesi bulunuyor. 3 adet AAA pille çalışan ürün suya dayanıklı ve 3W gücünde. Fiyatlar: Hoparlör: 149.90, Led lamba: 199.99, Kafa lambası: 79,90, Spor Çanta: 199.99 TL.


Parker'den Kadınlar Gününe Özel
Teknolojik devrimleri ve yorulmayan yaratıcılığı ile “Lüks Yazım” kategorisinde her zaman öncü olan PARKER, Kadınlar Gününe özel çağdaş el işçiliği ile hazırlanmış PARKER Sonnet Contort Mor Cisele’i sunuyor.
PARKER Sonnet Contort Mor Cisele 1.200 TL.

Özdilek bornozlarıyla banyo sonrası keyif molası
Kaliteli, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle ev tekstili sektörünün nabzını tutan Özdilek, banyo sonrası saatlerinizi daha keyifli hale getiriyor.

Kaliteli ve şık tasarımlara sahip Özdilek bornoz takımları, yumuşak dokusuyla kullanıcısının banyo keyfine keyif katıyor. Her yaşa ve her zevke hitap eden ürünleriyle yaşadığınız her anı özel kılan Özdilek, yepyeni bornoz koleksiyonuyla takipçilerinin beğenisini kazanmaya devam ediyor. Özdilek bornozlarıyla banyo keyfi bir başka...
Banyo sonrası saatleri daha keyifli hale getiren Özdilek, sezonun öne çıkan renklerinden oluşan yeni bornoz koleksiyonuyla takipçilerinden tam not almaya devam ediyor.
Dayanıklılığı, yumuşaklığı ve yüksek emicilik özelliğiyle konforlu ve uzun süreli bir kullanım ömrü sunan Özdilek bornozları, banyo keyfi sonrasında rahatlık arayanların ilk tercihi oluyor. Öte yandan kullanıcılar, Özdilek'in ring ipliğinden özel olarak dokunmuş yüzde yüz pamuk bornoz takımlarını Özdilek departman mağazalarında, yetkili satış noktaları ve www.ozdilekteyim.com 'da rahatlıkla bulabiliyor.

PUMA, YENİ KOLEKSİYONU GOLD PACK'İ TANITIYOR!
PUMA, Yeni Sezonda Kadın Koşu, Antrenman ve Spor Giyim Koleksiyonuyla, spor salonlarındaki tarzınızı defile podyumlarına taşıyor.

Global Spor Markası PUMA, 2016 Sonbahar-Kış sezonuna damgasını vuracak Koşu, Antrenman ve Spor Giyim koleksiyonu Gold Pack'i görücüye çıkarıyor. Gold Pack Koleksiyonu, cesur, kendine güvenen ve sınır tanımayan kadınların farklı ihtiyaçlarına hitap eden tasarım yelpazesiyle, hem spor performans giyiminin, hem de modanın sınırlarını zorluyor.
Koleksiyonun geneline hakim olan altın, siyah ve beyaz renkler, şık tarzı ve sokak zarafetini yansıtıyor. Altın şıklığıyla baştan yaratılan diğer PUMA modelleri arasında Pulse XT Gold ve Suede Platform Gold yer alıyor. Hem iç hem de dış mekan antrenman faaliyetlerinin vazgeçilmez ayakkabısı Pulse XT, çok hafif ve dinamik olma özelliğinin yanı sıra, altın renkleri içeren tarzıyla cesur ve korkusuz duruşunuzu daha da pekiştiriyor.
Bir diğer Gold Pack tasarımı olan Suede Platform Gold ise, PUMA'nın klasik Suede modelini, yeni kalın tabanı ve altın kaplama detaylarıyla güçlendiriyor. Yaldız kaplama sanatından ilham alan koleksiyon, başta altın renkli PUMA logolu PWRSHAPE Forever sporcu atleti olmak üzere, benzer tarzdaki pek çok tekstil ürünüyle tamamlanıyor.
Gold Pack Koleksiyonu, Eylül ayından itibaren PUMA mağazalarında satışa sunuluyor.


COLUMBIA YAĞMURLUKLAR İLE YENİ SEZON MACERASI BAŞLIYOR!
Outdoor severlerin vazgeçilmez markası Columbia, Outdry Extreme ve Omni- Tech serisi yağmurluklar ile Bahar aylarının değişken hava koşullarına meydan okuyor.
Sonbaharı özleyen macera tutkunlarının doğada yapacağı uzun yürüyüşler düşünülerek tasarlanan yağmurluklar, şık tasarımları ile şehir hayatına mükemmel uyum sağlıyor.
Columbia'nın en radikal teknolojilerinden OutDry Extreme, mikro membranları ve özel kanalları ile nemi hızla tahliye ederken özel teknolojisi sayesinde dışarıdan su geçirmiyor.
OutDry Extreme serisinde, mutlak su geçirmez membran ürünün dış kısmında yer alırken iç astarında kullanılan nefes almaya olanak sağlayan ter emici kumaş kuru kalmayı sağlıyor.
Yumuşak ve cilt dostu astarı ile üst düzey konfor sağlayan seride tüm dikiş noktaları ve LightRailTM fermuarlar su geçirmez olarak tasarlandı. Suya dayanıklı ve nefes alabilir Omni Tech teknolojisine sahip yağmurluk modelleri ise, mikro delikli membranı sayesinde sıcak hava ve nemin dışarı atılmasına yardımcı olurken, dışarıdan da soğuk havanın içeri girmesini engelliyor.
Farklı renk seçeneklerine sahip Columbia yağmurluklar ile yeni sezonda şık ve konforlu olmak elinizde.
Teknoloji ve şıklığı bir arada sunarak kullanıcılara maksimum konfor sağlamayı hedefleyen Columbia yağmurluklar bu sonbaharda da yağmur kalkanınız olacak.
Outdry Extreme serisine seçili Columbia mağazalarından ve www.columbia.com.tr'den ulaşabilirsiniz.


Bira keyfini, en yakışan Crate and Barrel bardakları ile çıkartın!
Crate and Barrel, geniş ürün yelpazesinde yer alan yedi farklı tarzdaki bira bardağı alternatifleriyle, bira keyfinizi tamamlıyor.


Birçok farklı birayı, artık ülkemizde de bulmak mümkün. Özel seçim biranızı, doğru bardakla içmek de bir o kadar önemli… Özel formuyla beğeni toplayan Buğday Birası Bardağı, Hefeweizen biranızın içindeki limonumsu tatları daha fazla hissetmenizi sağlarken, kıvrımlı olmasıyla dikkat çeken Ayaklı Pilsner Bardağı, Lager ve Pilsner biralarına özel olarak köpükle dengelenmiş bir lezzet sunuyor.
Crate and Barrel’ın Portland Bira Bardağı, özel şekli ile karbonasyon oluşumunu içinde saklıyor.
Daha çok hava kabarcığının üst kısma çıkmasına imkan veren bu uzun bardak, Lager biralara eşlik etmek için ideal bir alternatif oluyor. Oldukça ince bir alt kısma sahip Craft Bira Bardağı, Rye, Kölsch ve Bock biralarındaki taze ve maltlanmış lezzetleri daha iyi hissetmenizi sağlıyor.
Stout ve Ale biralar için Krouvl Mug’ı ve Taçlı Pint Bardağını tavsiye eden Crate and Barrel, klasik pub bardaklarından esinlenilen pint’i aynı zamanda IPA bira sevenlere de öneriyor.
Tüm zarif içimli biralar için iyi bir seçim olan Blonde Bira Bardağı ise, özellikle malt tatları damaklarda daha fazla ortaya çıkarıyor.


Crate and Barrel, hem damak tadına hem de zevkine düşkün bira tutkunlarını, farklı bira türlerine özel bardak alternatifleri için Zorlu Center, Akasya, İstinyePark, Ankara Next Level mağazalarına ve www.crateandbarrel.com.tr adresine bekliyor.

Re-Kånken, Türkiye'de İlk Kez Vakkorama'larda...
Vakkorama'nın cool, dinamik ve özgün ruhu, İsveç'in dünyaca ünlü ikonik sırt çantası Kånken'in yepyeni modeli Re- Kånken ile birleşiyor. Kånken Classic ve Kånken No.2'den sonra kimyasal kullanımını minimalize ipliklerle üretilen, tamamen organik ve %100 geri dönüştürülebilir yeni sırt çantası Re-Kånken, 11 yepyeni rengiyle Türkiye'de ilk kez ve lansman dönemi olan Eylül ayı boyunca sadece Vakkorama'larda satışa sunuluyor!

Türkiye'de ilklerin markası olan ve özel koleksiyonları gençlik enerjisiyle buluşturan Vakkorama, oldukça özel bir ürün olan %100 geri dönüştürülebilir materyali ve organik yapısı ile dikkatleri çeken rengarenk Re- Kånken çanta koleksiyonu ile cool, dinamik ve özgün ruhunu yansıtıyor.

Spindye tekniği ile yaratılan Re- Kånken, kimyasal kullanımını en aza indirgeyen ipliklerle üretilerek daha yaşanabilir bir dünya sağlıyor. Dünyanın en çevre dostu çantası Re-Kånken, 11 farklı rengi ve tasarımındaki minimal değişikliklerle Kånken'in cool fan kitlesini Vakkorama'larda yepyeni bir çılgınlığa davet ediyor.

Sezonun sırt çantası trendine yeni bir yorum katan Re- Kånken'in farklı modellerinin yanı sıra Vakkorama imzalı ürünler ve dünyaca ünlü markaların en hit tasarımları, Vakkorama çatısı altında buluşuyor.

Anneanne Sandıkları Günümüzün Kıymetli Dekoratif Eşyası Oldu.
Tahtakale hanımların önemli alış veriş çarşılarının başında geliyor.
Plaklarda, fotoğraf makinesine film kullanımında olduğu gibi sandık kullanımında da eskiye dönüldü.

Tahtakale'de bulunan sandık satıcıları kendi imalatları ahşap sandıkların önceki yıllarda sadece çamaşır koymak, genç kızların çeyizlik eşyalarını saklamak için satın alınırken şimdilerde dekoratif amaçlı ve üzerine oturup puf gibi kullanıldığını belirtiyorlar.
100 TL den başlayıp 2500 TL ye varan fiyatlarla satılan sandıklar, üzerinde ki oyma işler, sedef kaplamalara göre fiyatlanıyor. Sandık yapımında çam, ıhlamur, ceviz ağacı kullanılıyor, sedefler kakma, diğerleri gomalak cila ile renklendiriliyor. Ebatları bir metre boy, yükseklik 55 cm olan sandıklar her evin ihtiyacı olduğu, baza gibi kullanıldığı pratik kullanımıyla tercih edildiği belirtiliyor.

Sonbahar Ayları Uçurtma Uçurma Zamanı
Babalar, dedeler çocukluklarını çocukları ve torunlarıyla beraber yeniden yaşamak isteyenler bahar aylarında rüzgârlı havanın tadını çıkarmak amacıyla uçurtma satan dükkânlara koşuyorlar.
Piknikler de yüksek tepelerde baş tutularak yükselmesi sağlanan uçurtmalar, göğe salınıyor, keyifle seyrediliyor.
Tahtakale Uzunçarşı no 177 de hizmet veren Yavuz Oyuncak, 5 yaşından başlayıp yetişkinlere kadar herkesin uçurtma uçurabildiğini belirten Ahmet Ünal, genellikle paraşüt bezi kullanılarak yapılan uçurtmaların sök tak olduğunu taşınmada kolaylık sağladığını söylüyor.
Uçurtma çeşitleri arasında en çok rağbet görenlerin çizgi film karakterleri, gülen yüzler olduğu, modeller de ise çitalılar, renkler, üçgen, altıgen tercih ediliyor. Taşınması kolay, montajı pratik olan demonte uçurtmalar, yağmurdan ıslansa bile bozulmuyor. Uçurtmanın büyüklüğüne göre 30-40 veya 80-100 metreye kadar ipi de uçurtma ile birlikte veriliyor. Çitalı bir uçurtmanın fiyatı toptan ve parkende olarak 5 - 10 TL arası değişiyor. Yavuz Oyuncak Uzunçarşı No 177 Tahtakale Eminönü. Tel: 0(212) 519 37 49

Kalaycı'da bakır tencereler, çelik kaplar yeniden doğuyor
Bakır tencere ve kaplarda pişen yemeğin lezzetini arayanlarda eskiye dönüş başladı. Osmanlı mutfağı uygulayan bir çok ünlü restoranın kullandığı gibi bakır kapları yeniden ortaya çıkaran yemek dostları kalaycı bulmakta, kapları sık sık kalaylatmak için sıkıntı yaşıyor.
Beşiktaş çarşısı başında bulunan Kalaycı Gürsoy Züccaciye hem bakır kapları kalaylıyor hem de tutacak sapları yanan, cam kapakları kırılan çelik tencerelere kısa sürede aslına uygun sap takıyor.
Ayrıca ocakta unutulup yanan renk değiştiren kullanılmaz hale gelen çaydanlık ve çelik tencere ve kapları da cilalayıp ilk günkü gibi yeni alınmış hale getiriyor.
Erhan Gürsoy Beşiktaşın en eski züccaciye dükkanı olduklarını belirterek her marka elektrik süpürgelerinin hortumlarını yeniliyor ve torbalarını tedarik ettiklerini belirtiyor.
Gürsoy Züccaciye'nin beğenilen bir ürünü de nostaljik çaydanlıklar.
70'li yılların anılarına geri dönüş sağlayan mavi ve kırmızı renkleri bulunan çaydanlıklar, cinko üzeri emaye kaplı olması nedeniyle hem çayın lezzetli olmasına katkı sağlıyor hem de doktorların yurt dışı seminerlerinde tavsiye ettiği cinko çaydanlıklar daha sağlıklı bulunuyor. Küçük ve büyük olmak üzere iki boyu olan çaydanlıklar, 80 ve 100 TL satılıyor.
Kalaycı Gürsoy Züccaciye Ortabahçe Cad. No 19 Tel:0(212) 258 47 51-Gsm: 0543 771 16 37 - 0535 209 51 82


Unutulan ahşap fıçılar yeniden günlük hayatımızda!
Fıçılarda cam, plastik, metal, toprak saklama kapları ahşabın yerini almışken sağlık, aromatik kazanç ve dekoratif özelliği nedeniyle ahşap fıçılar çeşitli modellerle eski saltanatına kavuşmaya yeniden başladı.
İstanbul Eminönü, Tahtakale'de sabocıların yanında yer alan ahşap fıçıcılar günümüz koşullarında zeytinyağı, alkollü içecekler, ayran, salgam suyu, turşu, yoğurt için ürettikleri ahşap fıçılar rağbet görüyor.
Kestane ve meşe ağacından yaptıkları musluklu, musluksuz ahşap fıçılar ise bar tezgahı üstünde veya daha büyük ebatlı olanları masa, sehpa gibi dekoratif amaçlı kullanılıyor.
Fıçıların yapımında şarap ve alkollü içecekler için Kastamonu Küre birinci sınıf meşe ağacı kullanılırken, şalgam suyu, turşu, zeytinyağı için üçüncü sınıf Demirköy meşesi tercih ediliyor. Ayrıca tereyağı, süt kovaları için köknar, fındık ağacı kullanılıyor. Bilhassa taze meyve fermantasyon geçirmiş ürünler, meşe ağacı fıçılarında ağacın kendine özgü aroma ve rengi ürünün bünyesine geçerek farklı tat kazanmasını sağlıyor.
Dekoratif görünümlü kestane ağacı fıçılar 200 TL, diğer günlük kullanım meşe, köknar ağacıu fıçılar 250 ila 325 TL arası fiyatlanırken, ebatlara göre yayık, kova, saksı fıçı, masa, sehpa amaçlı çeşitli fıçılar gibi çok çeşitli ahşap sıcaklığı yaşatan objelerle unutulan değerler, yeniden günlük hayata kazandırılıyor.

Tahtakale'de Yok Yok, Çarşı Çok Değişti Çoook!
Bir zamanlar hanımların erkek çokluğundan adım artmaya çekindikleri Tahtakale'nin daracık sokakları, günümüzde değişen koşullar nedeniyle kadınların gözde alış veriş mekânları haline geldi.


Özellikle ahşap boyama kurslarına, takı kurslarına giden kadınların malzeme almak için uğradıkları çarşı, birbirinden farklı ahşap dekorasyon ve kullanım eşyaları ile cazibesini katlayarak artırıyor.
Kimi oyuncak, kimi kızının nikâhında şeker dağıtacak ilginç muhafazalar bakmak, mutfağında kullanmak üzere ahşap kâseler, çerezlikler, tahta kaşıklar, takunyalar, oklavalar, siniler, havan, ekmeklik, çekmeceler, masalar, oturaklar, tabureler, hamaklar almak için, kimi boya fırçasına uzun sap, fırıncı küreği, simitçi tablası satın almak için aynı adrese koşuyor. Sırayla dizili dükkânlardan kimisi kapılara asılan sineklik, kimisi gaz lambası, kimisi deve çanı, kimisi ise sepet örgülerden mamuller satıyor.
Tahtakale Çarşısı'nın en umulmadık yerinde gözünüze çarpan, burnunuza gelen kokularla tavuk çevirme, sokak pilavcısı, künefeci, pideci, börekçi, kokoreççi, köfteci iştah açarken, yeni yeni açılan şık butikler, çarşının yakın gelecekte turistik Kapalıçarşı yolunda olacağı sinyallerini veriyor.

ÜÇ BOYUTLU OYNAYAN RESİMLER 10 TL

Nostaljik özelliği olan 60'lı yıllarda çikletlerden, çikolatalardan çıkan ve hareket ettirince çeşitli açılardan farklı görünümler sergileyen resimler, A-4 ebadında basılı halleriyle alanları nostalji yaşatıp geçmişe çocukluğuna götürüyor.
Yurt dışından ithal edilen resimler arasında yunus balıkları çeşitli kedi kompozisyonları en çok ilgiyi çekerken atlar, kartallar, köpek, kurt gibi hayvan figürlü ve manzaralı olanlar da alıcı buluyor. Sirkeci, Tahtakale, Eminönü sokak arası işportacıların açtıkları sergiler önünde duranlar, kısa süre maziye yolculuk yapıp, çocukluklarını yaşıyorlar.


RAYMOND WEIL İLE ZAMANI BEATLES’A AYARLAYIN!
İsviçreli saat üreticisi Raymond Weil 40. yılını, sektörde çığır açacak bir koleksiyonla kutluyor. “maestro Beatles” Limited Edition Koleksiyonu, saat yapımcılığı tarihindeki en heyecan verici müzikal ortaklığın ürünü olarak ortaya çıkıyor.

40.yılını kutlayan Raymond Weil, ibreyi tüm zamanların en iyi müzik grubu Beatles’a çeviriyor.
Sektörde büyük ses getiren bir işbirliğine imza atan Raymond Weil, sınırlı sayıda üretilen “maestro Beatles” modeliyle, saat tutkunlarının ve koleksiyonerlerin de gönüllerini fethediyor.
“maestro Beatles” modelinin, mekanik otomatik kurulma özelliği bulunuyor. 39,5 mm kasa boyutuna sahip kaplama
çelik kasalı modelin özel yapım kadranında Beatles’ın yayınlanmış 13 albümünün isimleri yer alıyor.
4 rakamının bulunduğu yerde ise, 1965 yılında yayınlanan Beatles albümü “Help”e gönderme yapan özel bir ibre bulunuyor.
Gümüş galvanizli kadranın çelik kayışla uyumu dikkat çekiyor. Kadranda Beatles’ın resmi logosu ile saat 3 yönünde tarih penceresi yer alıyor. Saatin arka kasasında ise, kül rengi safir kristalden yapılan Beatles logosunun yanı sıra özel seri numarası bulunuyor.
Efsanevi dörtlüye atıfta bulunan “maestro Beatles” yalnızca 3.000 adet üretildi. Bu olağanüstü saatin kutusu da benzersiz özellikler taşıyor. Beatles’ın meşhur bateri görselini kapağa taşıyan kutunun kapağında yer alan Raymond Weil ve Beatles logoları büyük beğeni topluyor. RaymondWeil’in CEO’su Elie Bernheim “Müziğin dehası Beatles grubu ile markamızın yan yana gelmesinden gurur duyuyoruz.
Raymond Weil kurulduğu tarihten bu yana müzikten ilham alan saatler tasarlamıştır ve tasarlamaya devam edecektir.” diye belirtiyor.
Bernheim, “40.yılımızı, müzik tarihine malolmuş bu efsanevi dörtlü ile kutlamaktan dolayı çok mutluyuz.” diye ekliyor. Raymond Weil’in benzersiz modeli “maestro Beatles Limited Edition”a, 5.250 TL fiyatıyla Günsal Saat resmi satış noktalarından ulaşabilirsiniz.


"İstanbul Güvercinleri", ARMAGGAN'n da sevenleriyle buluşuyor
İstanbul ve Anadolu'nun en iyi çağdaş sanatçı ve zanaatkârlarının emekleri ve hayal güçleriyle sınırlı sayıda üretilen, zaman içinde daha da değerlenecek kalıcı tasarımlar üreten ARMAGGAN, Meral Değer'in İstanbul güvercinlerini Obje Koleksiyonu'nda müşterilerinin beğenisine sundu.
Sanat yaşamında ana izlek olarak İstanbul'u tercih eden Meral Değer, İstanbul Güvercinleri'ni neden tercih ettiğini şöyle anlatıyor. "İstanbul Güvercinleri, diğer çalışmalarım gibi, bana göre İstanbul'un sembolleri, sessiz, barışçıl tanıkları. İstanbul'da yaşıyorum, çalışmalarımı İstanbul'da gerçekleştiriyorum, tüm zorluklarına rağmen vazgeçemeyeceğim kent İstanbul. Kontrastların zaman zaman çok acıklı olduğu bu kent, hala pek çok insan için yaşam kaynağı olmayı sürdürüyor, besliyor. Benim de en büyük esin kaynağım olmaya devam ediyor."
Yalın ve pür bir formu cama yansıtabilmeyi amaçlayan Meral Değer, İstanbul Güvercinleri Koleksiyonu'nda cama şekil vermenin çeşitli yollarından birini, tasarladığı forma uygun olanı seçerek eserlerini vücuda getirdi.
Formun kütlesini, ışığı içinde tutarak hissettiren tılsımlı cam, Meral Değer'in vazgeçemeyeceği bir malzeme olarak tasarımlarında yer alıyor.
Satış Noktaları: ARMAGGAN NURUOSMANİYE Nuruosmaniye Caddesi, N:65 Nuruosmaniye-İst. 0 212 522 44 33 ARMAGGAN SHOWROOM/NİŞANTAŞI Valikonağı Cad. Süleyman Nazif Sk. No: 38-40, Nişantaşı-İst. 0 212 224 62 25

RIHANNA, PUMA İLE BERABER HAZIRLADIĞI
AYAKKABI KOLEKSİYONUNUN İLK PARÇASINI DUYURDU

PUMA Creeper, New York Punk Rock Tarzından İlham Alıyor.

Rihanna tasarımı PUMA Creeper, Kasım ayının sonunda sınırlı sayıda olmak üzere PUMA İstinye Park mağazasında satışa sunulacak. PUMA Creeper, punk döneminin devrim yaratan müzik ve moda anlayışını, PUMA’nın kökleri çok eskiye dayanan spor mirasıyla bir araya getiriyor. Londra King’s Road sokaklarından doğan punk hareketi, 80’lerin sonunda Manhattan’ın tüm underground kulüplerine damgasını vurmuştu. O kulüpler artık olmasa da, şehrin modasına ve müzik trendlerine yıllardır şekil veren punk kültürü hala ayakta. PUMA Creeper modeli, bu kültürden ilham alıyor.

KÖZMATİK EN ACİL DURUMLARDA İMDATA YETİŞİYOR
En kullanışlı mutfak eşyalarından biri olan Közmatik en acil zamanlarda pratik kullanımıyla hem ekonomik hem de zamandan tasarruf sağlıyor.
Ocak üzerine konan metal sahan yüzeyinde ki yarıklar sayesinde alttan gelen alevi ve ısıyı yayarken közmatik üzerinde közlenmekte olan patlıcan, yeşil biber, kestane, taze mısır gibi pişerken fazla su bırakmayan yiyecekleri ızgara yapma imkanı sağlıyor. Bilhassa patlıcan ezme, patlıcan közleme gibi meze malzemeler kısa sürede közlenip, kolayca meze haline dönüşebiliyor. Mutfak eşyaları satan market ve züccaciye mağazalarında saplı veya sapsız olarak 5 - 10 TL fiyatla satın alınabilen ekonomik ve dayanıklı közmatikler, kömür yakma zahmetinden, elektrikli fırın ısıtma maliyetinden ve zamandan tasarruf sağlıyor. Kış günlerinin vazgeçilmezi bir zamanlar soba üstünde pişirilen kestaneler, günümüzde közmatik de ağır ateşte kestane kebaba dönüşüp, lezzetinden kaybetmeden zevkle yeniyor.

Nar'dan Ahşap Sıcaklığında Dekoratif Ürünler
Anadolu topraklarının nadide lezzetlerini Türkiye’ye ve dünyaya sunan Nar Gourmet, şık tasarımlarıyla evinize yakışır zarafette ahşap dekoratif objelerini beğeniye sunuyor.

Anadolu’nun binlerce yıllık bilgeliğiyle üretilen, nesilden nesile aktarılan benzersiz tatların peşindeki yolculuğunu sürdüren Nar Gourmet, mutfakta geçirdiğiniz zamanı daha keyifli kılarken vazgeçilmez yardımcılarınız da olacak, evinize yakışır zarafet ve şıklıkta ahşap dekoratif obje seçenekleri de sunuyor.
Zeytin ağacından yapılma zeytin tabağından zeytinyağı tadım bardağına, amerikan servisten rengarenk iplerle dokunmuş pazar filelerine, mumluklara, seramik tabaklara kadar detayların iyileştirici gücünü evinizde hissetmeniz için bir çok dekoratif obje seçeneğine Nar Gourmet farkı ile ulaşabiliyorsunuz.
Mutluluk verici seçenekler sunan Nar Gourmet’nin Anadolu'nun armağanı olan zeytin, incir, nar, üzüm gibi nadide ürünleri seçerek oluşturduğu ahşap üzeri gümüş veya seramik objeler başlıca hediye tercihleri arasında da yer alıyor.
Nar Gourmet, Anadolu’nun özenle korunan ve geliştirilen çok özel zeytinyağları, ballar, reçeller, pekmezler, şekerlemeler, baharatlar gibi ürünlerini sunarken bu bereketli ürünleri dekoratif objelere dönüştürerek her biri sofistike zevklere hitap eden taze tasarım ürünleri ile de dikkat çekiyor.

SANDIKLI TABURELER İLE TÜM DAĞINIKLIK TABURENİN İÇİNDE
Özdilek, satışa sunduğu dekoratif ve fonksiyonel sandıklı tabureler ile evinizin havasını değiştiriyor.

Dekorasyonda fark yaratmayı sevenler için sandıklı tabureleri satışa sunan Özdilek, fonksiyonel tabureler ile aynı zamanda yerden de tasarruf etmenizi sağlıyor.
İster oturma odanızda, ister yatak odanızda isterseniz çocuğunuzun odasında kullanabileceğiniz sandıklı tabureler renk ve desen çeşitliliğiyle evinizin her köşesine uyum sağlıyor.
Hem tabure hem de sandık olarak kullanabileceğiniz bu ürünler, kullanmak istemediğiniz zaman kolayca katlanıp kaldırılabiliyor. Özellikle minimalist türde dizayn edilmiş evler için kullanışlı bir ürün olan sandıklı tabureler, yerden tasarruf etmek isteyenler için ise vazgeçilmez oluyor.

Açık Hava Tutkunları İçin 360° Yaz & Kış Çadırı
Garden Igloo ile hem yaz hem de kış aylarında bahçenizde açık havanın tadını çıkarabilirsiniz.

10 metrekare büyüklüğündeki bu dahiyane ve şık tasarım aynı zamanda çocuklarınız için son derece güvenli bir oyun alanı olarak işlev görüyor.
%100 geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilen Garden Igloo hiçbir alet kullanmadan kolaylıkla kurulabiliyor. Çok yönlü tasarımı sayesinde jakuzi ve sera gibi birçok farklı alanda da kullanılabiliyor. Kar, yağmur ve rüzgar gibi sert hava koşullarına dayanıklı. Paslanmaz yumuşak PVC’den üretiliyor.
Sıcaklığı homojen tutuyor ve iki tane açılabilir pencereye sahip.
Gargen Igloo shopigo.com ve Nişantaşı No:17 mağazasında satışta.
Fiyat: 2745 TL.
Özellikler: Çap: 3.60 m Max. yükseklik: 2.20 m Hacim: 16 m3 Taban Alanı: 10 m2 Açılabilir pencere: 2 Hava koşullarına ve pasa dayanıklı %100 geri dönüşümlü ve paslanmaz yumuşak PVC'den yapılmıştır. Herhangi bir alete gerek olmadan kurulumu yapılır.
Optimum hava sirkülasyonu Sıcaklığı homojen tutar. Rüzgar dayanıklılığı: max. 62 km / h kuvvette rüzgara kadar Kar birikme kapasitesi: max. 40 kg’a kadar Paketin içinde farklı mevsimler için uygun iki farklı kılıf bulunuyor.

Seyahate çıkanların vazgeçilmezi...
American Tourister®’dan bu kış elinizden düşmeyecek iki özel koleksiyon Pasadena ve Lightway™
Kış seyahatlerinde de sizi yalnız bırakmak istemeyen American Tourister®, mavinin derin tonlarından oluşan ‘Pasadena’ ve toplam ağırlığı sadece 1,2 kg olan Lightway™ koleksiyonu ile yeni bir deneyim sunuyor.


Samsonite’ın bünyesine kattığı dünya devi markalar arasında yer alan American Tourister®, mavinin dingin, duru ve serin duruşuna farklı bir enerji yüklediği Pasadena ve Lightway koleksiyonlarıyla kış mevsimine özel bir seyahat deneyimi sunuyor. Yaz seyahatlerinin aksine daha ödüllendirici ve dinginlik veren huzur dolu kış seyahatlerinin değerini bilenlere özel bir koleksiyon niteliğindeki Pasadena, hem şıklığınızı hem rahatınızı düşünüyor. Pasadena, sert ve dayanıklı yapısıyla kış mevsiminin tüm zorluklarına karşı da meydan okuyor.
Sadece 1,2 kg’lık Lightway hafta sonu için kaçış planınızın vazgeçilmezparçası… American Tourister®’ın seyahat tutkunlarını ağırlık sınırlamasından kurtaran Lightway koleksiyonunda hafiflik anahtar kelime olarak karşımıza çıkıyor. 1,2 kg’lık Lightway valizleri bir kar tanesi kadar hafif ve kısa bir hafta sonu kaçamağı için kuşkusuz en iyi yol arkadaşı 594 TL ve 574 TL fiyatlarla.


CARTIER’NİN EFSANE KOKUSU YENİDEN YARATILDI MUST DE CARTIER GOLD
İlk olarak 1981’de yaratılan efsane parfüm Must de Cartier, 30 yılın ardından Must de Cartier Gold’a ilham oldu.
Ortaya çıkışından bu yana, parfüm dünyasında öncü olan Must de Cartier, zamanının ve türünün tek örneği olan mücevher görünümlü yeniden doldurulabilir şişesiyle, çiçeksi ve oryantal özler içeriyor

Estetik devrimin oval şişede hayat bulduğu Must de Cartier Gold, altın ve metal çerçevesinin yanı sıra eşsiz kokusuyla da parfüm dünyasında sınırları zorluyor.
Must de Cartier Gold, kasnı otu sakızı ile birleştirdiği yasemin ve vanilyanın güçlü kokusunu, taze, zengin ve sıcak notalarda bir araya getiriyor.
Cartier’nin parfümlerini tanımlayan Must de Cartier, minimalizm ve alımı bir arada sunuyor. Cartier Parfüm Uzmanı Mathilde Laurent, orijinaline sadık kalarak, Must de Cartier Gold için daha önce seride yer almayan eau de parfum’ü hazırladı. Orijinal özün baş döndürücü yorumunda çiçek köpüğü notaları içeren Must de Cartier, osmanthus çiçeğiyle zenginleştirilen yasemin çiçeğinin katkısıyla Must de Cartier Gold’da büyüleyici bir etki yaratıyor. Mütevazı ve oldukça feminen bir zarafete sahip olan Must de Cartier Gold, frenk üzümü tohumlarının ferahlatıcı kokusunu da barındırıyor.

PAŞABAHÇE MAĞAZALARI YENİ ‘HALK OYUNLARI’ SERİSİYLE ANADOLU’NUN KÜLTÜRÜNÜ CAMA YANSITTI
İhtisaslaşmış mağazacılıktaki özgün yapısıyla Türkiye’de lider olan Paşabahçe Mağazaları, butik koleksiyonlarına eklenen yeni serisi “Halk Oyunları”nın satışına başladı. Anadolu kültürünün önemli bir parçası olan Kafkas, Halay ve Zeybek oyunlarındaki dans figürleri, “Halk Oyunları” serisi ile camda hayat buldu.
Geniş ürün yelpazesi ve müşterilerine sunduğu benzersiz alışveriş deneyimiyle hayatın her anını güzelleştirmeyi amaçlayan Paşabahçe Mağazaları’nın butik bölümüne eklediği yeni serisi “Halk oyunları” cam tutkunlarıyla buluştu. Anadolu’nun renkli kültüründe yer alan halk oyunlarındaki dans figürlerini evinize taşıyacak olan “Halk Oyunları” serisinde vazo, kase ve şekerliklerden oluşan 10 farklı ürün yer alıyor.
Paşabahçe Mağazaları’nın koleksiyon ürünlerinin yer aldığı butik bölümünde satışa sunulan Halk Oyunları serisinde Kafkas, halay ve zeybek oyunlarındaki dans figürleri cama işlendi.
Kadına olan saygının erkeklerin ciddi, gururlu ve dengeli hareketlerine yansıdığı Kafkas, kimi zaman hareketli kimi zaman, asaleti ortaya koyan duruş ve adımlarla örülmüş olan Zeybek, yaşamın enerjisini, döngüsünü, dayanışmayı, hareketi, durup devam etmeyi ve ritmi simgeleyen Halay’ın figürleri Paşabahçe Mağazaları’nın yeni serisi “Halk Oyunları” ile vazo, kase ve şekerliklerde yeniden hayat buluyor.

Saraydan alınan ilham, kalemde hayat buldu.
Graf von Faber-Castell YILIN KALEMİ 2015 “SANSSOUCI POTSDAM”...


Graf von Faber-Castell’in sınırlı sayıda üretilen ve 2003 yılından itibaren gelenek haline gelen “Yılın Kalemi” serisi, bu sene Alman Kralı II. Frederich’in çizdiği mimari planlar doğrultusunda inşa edilen Almanya’nın kuzeyinde bulunan, 1918’e kadar Prusya krallarının residansı olan, Postdam şehrindeki Sanssouci Sarayı’ndan ilham aldı. Altından üretilen ve değerli taşlarla süslenen “Graf von Faber-Castell Yılın Kalemi 2015: Sanssouci Potsdam” bu özel esinlenmeyle kalemseverleri büyülemeye hazır.
Tamamı el işçiliğiyle hayata geçen Graf von Faber-Castell “Yılın Kalemi 2015”, dolma kalem ve roller kalem olarak sınırlı sayıda üretilirken 18 ve 24 karat altın kullanıldı, çok değerli, nadide taşlarla süslendi.
İlk kez 2003 yılında üretilmeye başlanan “Yılın Kalemi”, 2014’ten itibaren tarihte iz bırakmış kişilere ithafen yapılmış eserleri çıkış noktası olarak alıyor. Bu stilde hazırlanan ilk seri geçen yıl “Katarina Sarayı”ndan ve Kraliçe Katerina’dan ilham alırken, bu yıl hazırlanan seri, 18. yüzyılın ilk yarısında yaşayan Kral II. Frederich ve onun çizimlerini yaptığı Sanssouci Sarayı’ndan esinlendi. Bu görkemli yapı, kullanılan doğal taşların çeşitliliği bakımından Friedrich döneminde inşa edilen sarayların hepsini geride bırakır.
Büyüleyici mimarisi ile “Sanssouci, Potsdam” Yılın Kalemi kreasyonuna ilham kaynağı oldu.
Almanya’nın doğusundaki Silezya bölgesine özgü, elle dövülüp perdahlanan, kişiye sakinlik vererek iç huzuru sağlama özelliğine sahip dört adet yeşil Silezya serpentin taşı platin gövdeyi, bir adet dumansı Rus kuvarsı kalemin başlığını süslüyor.
“Special Edition”olan bu özel kalemleri 24 ayar altınla süslenmiş yeşil serpentin ile Büyük Friedrich’in en sevdiği doğal taş olan az bulunur bir adet krizopraz taşı kombine ediyor.
Vücuttaki tüm çakraları düzenleyerek, iyimserlik ve neşeyi arttırdığı, ayrıca kişilerin ifade etme yeteneklerini güçlendirdiği bilinen krizopraz, uzun yıllardan bu yana üretilmiyor ve artık sadece antika taş piyasasında bulunuyor. Her biri ayrı ayrı numaralandırılan dolma kalemler, özel siyah ahşap kutularda muhafaza ediliyor ve Herbert Stephan'ın imzası bulunan sertifika da kalemlerle birlikte sunuluyor.
6 ilave kalem gözü daha bulunan ahşap kutular, bir koleksiyoncu kutusu olarak da kullanabilme imkânı sağlıyor.

-1000 adet üretilen 18 ayar iki renkli altın kullanılan dolma kalemlerin tanesi 3.500 Euro
-150 adet üretilen 24 ayar iki renkli altın kullanılan dolma kalemlerin tanesi 6.500 Euro
-300 adet üretilen platin kaplama roller kalemlerin tanesi 3.200 Euro
-30 adet üretilen 24 ayar altın roller kalemlerin tanesi 6.200 Euro.

PAŞABAHÇE MAĞAZALARI SES VE SÖZÜ CAMA YANSITTI
Paşabahçe Mağazaları’nın kültürel mirasımızı koruma ve gelecek kuşaklara aktarma misyonu doğrultusunda hazırladığı Tarih-Kültür-Cam Koleksiyonları’nın 12’ncisi ‘Zevk-i Selim Koleksiyonu’ yeni ürünlerle daha da genişliyor. Selçuklu medeniyeti tasarımlarından esinlenilerek hazırlanan ‘Ses ve Söz Vazolar’, Paşabahçe Mağazaları’nda satışa sunuldu.

Paşabahçe Mağazaları, Anadolu’nun binlerce yıllık tarihinden beslenen geleneksel el sanatlarını cama yansıtan ‘Zevk-i Selim Koleksiyonu’na Ses ve Söz Vazoları’nı da ekledi. Selçuklu medeniyetinin kendinden önceki kültürel ve sosyal dokulardan da ilhamla geliştirdiği ve günümüzden sonrasında da miras olacak göz alıcı tasarımlarından esinlenerek hazırlanan vazolar zarif ve sadeliği ile dikkat çekiyor.
Süslemede zarafeti her yere işleyen ve titiz işçilikle hayranlık uyandıran Selçuklu zanaatında, madde ile mananın, iyi ile kötünün, güzel ile çirkinin karşıtlıkları eserlerde ön plana çıkıyor. El imalatı cam üzerine rölyef desenlerin yer aldığı, altın yaldız ve cam boyası kullanılarak tasarlanan bu özel vazoların üretimi 2000 adetle sınırlandırıldı.

High Sierra’dan havalı, rahat, kullanışlı ve şık tasarım.
Siz de çantanızın içinde karmakarışık olmuş kulaklıklardan ve çantanızın derinliklerinde kaybolmuş anahtarlardan şikâyetçiyseniz High Sierra’nın Lyell koleksiyonu tam size göre!


High Sierra Lyell, rahat ve dayanıklı olmasının yanı sıra gün içinde ihtiyaç duyduğunuz eşyalarınızı yerleştirmeniz için tasarlanmış özel bölmeleri sayesinde kullanışlı bir sırt çantası olarak da göze çarpıyor.
40 yıllık High Sierra deneyimiyle tasarlanan Lyell, özellikle düzenlemekte zorlandığınız eşyalarınız için hazırlanmış bölmeleriyle çantanızdaki karmaşaya çözüm üretiyor ve teknik özellikleriyle rahat ve sağlıklı kullanım sağlıyor. Organizasyonel yapısıyla benzerleri arasında dikkat çeken Lyell çantalar, kitap, dosya ve tablet için farklı bölmelere sahip olmasının dışında, kulaklık bağlantısı ve medya cebiyle de kullanıcıya büyük kolaylık sağlıyor.
Anahtarlık, cüzdan ve aksesuarlar gibi küçük eşyalarınızı kaybolmadan muhafaza edebileceğiniz özel yapısıyla 25 litre kapasiteli bu sırt çantasına, gün içinde ihtiyacınız olan her şey rahatlıkla sığıyor.
Düzenin yanı sıra rahatına ve sağlığına önem verenlere de hitap eden sırt çantaları, ağırlığı absorbe eden yastıklı omuz askıları ve havalandırma kanalları sayesinde her yaş grubunun rahatlıkla kullanabileceği bir ürün.
High Sierra’nın fark yaratan ve her zevke hitap eden geniş sırt çantası koleksiyonu Lyell, 119 TL’lik fiyatıyla Samsonite mağazaları, büyük zincir mağazalar ve seçkin kırtasiyelerde satışa sunuluyor.

Celestron ile gözünüzden hiçbir şey kaçmayacak
Teleskop, mikroskop ve dürbünleriyle dünyada ün salmış Celestron’un Powerseeker 50AZ TT teleskopu, amatör astronomi ile ilgilenenlerin ve doğa gözlemcilerinin dikkatini çekiyor. Hızlı kurulumu sayesinde pratiklik kazanan Powerseeker 50AZ TT ile bir yandan Ay ve Ay kraterleri gözlemleri yapabilir, diğer yandan da doğanın o çarpıcı dünyasına çok yakından tanık olabilirsiniz.

Kışın bitişiyle gökyüzü ve doğa gözlemcileri için açık havaya çıkmanın tam sırası. Amatörler için hobi amaçlı yapılan gökyüzü gözlemciliği ülkemizde de yükselen bir trend izliyor. Uzayın gizemli dünyasını merakla takip eden, gökyüzü gözlemciliğinin yanı sıra tabiatın güzelliklerini de yakından izlemek isteyenler doğa gözlemciliğine odaklanıyor.
Amatör, yarı profesyonel ve profesyonel teleskop gibi seçenekleri bulunan Celestron, her ihtiyaca cevap veriyor.
Optik mercekli Powerseeker 50AZ TT teleskop kuş ve doğa gözlemleri için ideal teleskoplar arasında yer alırken, amatör astronomiye başlangıç için ise en uygun teleskop. Sert taşıma çantası masa üstü kısa tripodu ve portatif olması sayesinde istediğiniz her ortamda gözlem yapabileceğiniz Powerseeker 50AZ TT teleskop ile gözünüzden hiçbir şey kaçmayacak.
Eyüboğlu’nun distribütörlüğünü yaptığı Celestron Powerseeker 50AZ TT modeline Hobix mağazası, hobix.com.tr internet sitesi ve seçkin kırtasiye, teknoloji marketleri ve kamp malzemeleri satan mağazalardan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Powerseeker 50AZ TT Teknik Özellikleri; Optik Tasarım Mercekli Teleskop Mercek Çapı 50mm Odak Uzaklığı 600 mm Barlow Lens 2x Göz Mercekleri 2 adet göz merceği Celestron Powerseeker 50AZ TT satış fiyatı 249 TL’dir.

İSTER BOY AYNASI, İSTER ÜTÜ MASASI: BYSOLVO...
Bysolvo'nun, geliştirdiği dekoratif boy aynalı ütü masası ile hayatınız daha kolay, eviniz daha şık olacak!
BySolvo, gözünüzde dağ gibi büyüyen ütülenmesi gereken çamaşırları ya da tek bir parça ütü için girdiğiniz onca zahmeti unutturuyor.
Dekoratif olmayan görüntüsü yüzünden kapı arkalarına, dolap diplerine saklanan ve gereğinden fazla yer kaplayan ütü masanızın yerine; şık tasarımlı Dekoratif Boy Aynalı Ütü Masası ile ütü yapmak pratik, keyifli ve eğlenceli hale geliyor. Dekoratif Boy Aynalı Ütü Masası lüks kavramını, zarafet ve konforla birleştirerek, hayatınıza şıklık katıyor. Otomatik kilit sistemi güvenli kullanım olanağı sağlarken, ısıya ve neme dayanıklı 8 mm yüksek dansite süngerli, teflon örtüsü yanma ihtimalini minimize ediyor. Minimalist, ergonomik, dekoratif ve kaliteli tasarımıyla BySolvo Dekoratif Boy Aynalı Ütü Masası, hayatınızı kolaylaştırıyor.

3M Kulak Tıkaçları artık ezcanelerde